Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Decydujące mecze w Szczecinie i Chorzowie

I liga kobiet: Decydujące mecze w Szczecinie i Chorzowie

fot. archiwum

Pierwsza liga kobiet wkracza w decydującą fazę. Być może już w ten weekend poznamy zespoły, które zagrają ze sobą o bezpośredni awans do LSK. W obecnej chwili bliższe tego są siatkarki z Krakowa i Dąbrowy Górniczej.

Swój trzeci mecz rozegrają zespoły Piasta Szczecin i Wisły Kraków. Po dwóch spotkaniach w lepszej sytuacji są krakowianki. I to one są bliższe gry o awans do LSK. Jednak podopieczne Ireneusza Kłosa nie zamierzają łatwo sie poddać. Kinga Kasprzak i jej koleżanki zapowiadają walkę do końca gdyż widzą jeszcze cień szansy na powrót do ekstraklasy kobiet. Czy jednak szczecinianki będą w stanie pokrzyżować plany teamowi Magadaleny Śliwy? Faworytem sobotniego meczu są zapewne przyjezdne, które już w trzecim spotkaniu będą chciały rozstrzygać rywalizację na swoją korzyść i zacząć przygotowania do wielkiego finału.

 

W drugiej parze zagrają siatkarki MMKS Dąbrowa Górnicza i Sokoła Chorzów. W pierwszych dwóch pojedynkach lepsze okazały się dąbrowianki, choć wygrana choćby w sobotnim meczu nie przyszła im łatwo. Teraz zespoły przenoszą się na hale MORiS-u w Chrzowie. Dąbrowianki w tym sezonie raz tam wygrały, a raz przegrały. W Pucharze Polski lepsze okazały się gospodynie, natomiast już w sezonie ligowym wygrały podopieczne Waldemara Kawki. Oba spotkania kończyły się tie-breakami. Faworytem jest MMKS Dąbrowa Górnicza jednak podopieczne Zdzisławy Kani mimo iż zagrają bez swojej pierwszej rozgrywającej Weroniki Kaczamarek zapewne łatwo się nie poddadzą i będą walczyć o każdy punkt. 

Zatem ciekawy weekend przed siatkarkami i kibicami pierwszoligowej żeńskiej siatkówki. Czy już sobotnie mecze wyłonią parę finałową, czy może będą potrzebne kolejne. Na to pytanie będziemy mogli odpowiedzieć już dziś wieczorem. Oby emocji sportowych nie zabrakło, czego sobie i Państwu życzę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved