Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Awans Piacenzy

Awans Piacenzy

Dzięki zwycięstwu 3:0 nad Brebanca Lannutti Cuneo, podopieczni trenera Dall’Olio zapewnili sobie nie tylko możliwość walki o tytuł mistrzów Włoch, ale także prawo do występów w Lidze Mistrzów w sezonie 2007/08.

Pozostali dwaj reprezentanco Włoch w Lidze Mistrzów to: Sisley Treviso – zdobywca Pucharu Włoch i Bre Banca Lannutti Cuneo – najlepszy zespół po rundzie zasadniczej.

Początek spotkania należał do graczy Piacenzy, którzy już na początku seta zdobyli trzypunktową przewagę (8:5). Podopieczni trenera Dall’Olio znakomicie radzili sobie z przyjęciem zagrywki (83 proc.) i atakiem (56 proc.). Dzięki czemu bardzo pewnie zwyciężyli, tracąc zaledwie 18 punktów.

Także druga patia rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia Piacenzy, jednakże tym razem zawodnicy Cuneo niemal zdołali odrobić straty (16:15). Sił im jednak nie wystarczyło na walkę w końcówce. Dwoma atakami i asem serwisowym seta zakończył Simeonov.

Jeśli zawodnicy Cuneo chcieli marzyć o awansie, nie mogli już sobie pozwolić na przegranie choćby jednego seta. Tym czasem początek trzeciej partii ponownie należał do Piacenzy, która na pierwsza przerwę techniczna schodziła z trzypunktowym prowadzeniem. Podopieczni trenera Prandiego podjęli walkę i przez pozostałą część seta prowadzili bardzo wyrównaną grę. O zwycięstwie Piacenzy zadecydowało kilka błędów w końcówce. Punkt na wagę awansu zdobył Marshall.

MVP spotkania wybrany został Nikola Grbic.

Copra Berni Piacenza – Bre Banca Lannutti Cuneo 3:0

(25:18, 25:19, 26:24)

Składy:

Piacenza: Fernandes Da Silva 1, Marshall 15, Botti 4, Grbic 5, Zlatanov 17, Simeonov 10, Cozzi 4, Cruz Goncalves, Manià (libero).

Cuneo: Wijsmans 10, Coscione 2, Omrcen 6, Vergnaghi (libero), Godoy Filho 3, Rabezzana, Curti 4, Abbadi 8, Garcia Pires Ribeiro 1, Oro 6.

Stan rywalizacji: 3:1 dla Piacenzy

Awans: Piacenza

źródło: inf. własna, legavolley.it