Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Reorganizacja Superligi – radość Karczmarzewskiej i Mirek

Reorganizacja Superligi – radość Karczmarzewskiej i Mirek

Walka o utrzymanie się w Superlidze rosyjskiej kobiet miała toczyć się między ekipami z miejsc 9-12 w tabeli po fazie zasadniczej. Decydować miały wyniki dwóch turniejów - w Czelabińsku (28-30 kwietnia) oraz w Lipiecku (5-7 maja)...

Turniej w Czelabińsku odbył się zgodnie z planem. Wystartowały cztery drużyny: Awtodor Czelabińsk, Stinoł Lipieck, Urałoczka Jekatierinburg i Tulica Tuła. W najgorszej sytuacji po fazie zasadniczej były dwie ostatnie z tych drużyn. Urałoczka zajmowała 11., a Tulica – ostatnie, 12. miejsce w tabeli, mając po 25 punktów, przy czym aż 4 punkty straty do trzeciego od końca Stinołu i 5 punktów do najlepszego w tej grupie Awtodora.

W czelabińskim turnieju obydwaj outsiderzy wypadli jednak najlepiej, odnosząc po dwa zwycięstwa i po jednej porażce. Ich dorobek po tym turnieju wynosił po 30 punktów, a strata do Stinołu zmniejszyła się do 3 punktów. Oznaczało to jednak, że Urałoczka i Tulica nie mają już praktycznie szans na utrzymanie się w Superlidze.Na ratunek siatkarkom tych dwóch klubów przyszły jednak władze Rosyjskiej Federacji Siatkówki… Właśnie w ostatnich dniach Zarząd Federacji podjął decyzję o reorganizacji Superligi kobiet od przyszłego sezonu.

Najważniejszą zmianą jest zwiększenie liczby drużyn grających w Superlidze kobiet do 14. Obok 12 zespołów grających dotychczas w Superlidze, w przyszłym roku zagrają dwie czołowe drużyny z tegorocznych rozgrywek wyższej ligi A. Jednocześnie podjęto decyzję, że rozgrywki tego sezonu dla drużyn z miejsc 9-12 zakończyły się po turnieju w Czelabińsku. Przewidziany na 5-7 maja turniej w Lipiecku został odwołany.

Wiadomość ta szczególnie ucieszyła dwie Polskie siatkarki Tulicy Tuła – Agatę Karczmarzewska i Joannę Mirek, oraz polskich fanów, którzy dopingowali Polki w ich dobrej grze dla zespołu z Tuły. Mimo dobrej postawy Polek w większości spotkań, nie miały one wystarczającego wsparcia ze strony koleżanek z zespołu. Gdyby nie reorganizacja, najprawdopodobniej Tulicy nie oglądali byśmy w przyszłym sezonie w Superlidze.

Zobacz również:

Sezon 2006/07 w rosyjskiej Superlidze kobiet

źródło: inf. własna, kazanochka.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved