Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: W Kędzierzynie-Koźlu o… europejskie puchary

PLS: W Kędzierzynie-Koźlu o… europejskie puchary

W sobotę o 19:00, Resovia meczem w Kędzierzynie-Koźlu zacznie walkę "do dwóch zwycięstw" z Mostostalem, o 5. miejsce premiowane grą w przyszłym sezonie w europejskich pucharach.

Mimo że cel zespół już osiągnął, to walczymy dalej, bo naprawdę jest o co – mówi trener Asseco Resovii, Jan Such.

Rzeszowianie mieli kilka dni przerwy i dopiero w czwartek wznowili treningi. – Zawodnicy są w dobrej dyspozycji, na pewno odczuwają już trudy ciężkiego sezonu, ale nie ma kontuzji – informuje szkoleniowiec Asseco Resovii. – Jedziemy do Kędzierzyna po zwycięstwo, ale gdyby się nie udało, zostają nam dwa mecze w Rzeszowie i wówczas postaramy się odrobić ewentualną stratę. Spotykają się dwie równorzędne drużyny. Mostostal jest znacznie mocniejszy niż był na początku sezonu, ale nie uważam wcale, że jesteśmy bez szans w tej konfrontacji. W dotychczasowych występach w PLS nigdy nie udało się nam wygrać w Kędzierzynie i postaramy się w sobotę przełamać tę niemoc. Mimo że cel – miejsca 5-6, jaki przed sezonem przed nami zarząd klubu postawił, został już osiągnięty, motywacja w drużynie jest duża – mówi trener Such.Mobilizacja w Mostostalu

Duża mobilizacja jest również w zespole Mostostalu. – Zajęcie piątego miejsca jest naszym celem – mówi prezes Mostostalu, Kazimierz Pietrzyk. – Start w europejskich pucharach jest dla tak małej miejscowości jak Kędzierzyn oknem na świat. Myślę, że taki wynik otworzyłby serca sponsorów. Dla małego biznesu byłaby okazja pokazania i promowania swojej marki za pomocą siatkówki. Gra na arenie międzynarodowej będzie również okazją do wypromowania przez zawodników swojego nazwiska. Może również z tego powodu inni zechcą do nas przyjść. Jestem optymistą przed meczami z Resovią. Szkoda tylko, że pierwszy mecz gramy u siebie – dodaje prezes Mostostalu. W zespole gospodarzy z powodu kontuzji nie zagrają Konrad Małecki (przyczep łydki) i Jakub Jarosz (mięśnie proste brzucha).

W pozostałych meczach – finał (do 3 zwycięstw) Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel pt. godz 17 i s. 15 transmisja w Polscie Sport i TV4, mecze o 3. miejsce (do 3 zwycięstw): PZU AZS Olsztyn – Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa.; o 7. miejsce (do 2 zwycięstw) J.W. Construction AZS Politechnika Warszawa – Jadar Radom; o miejsca 9-10 (do 4 zwycięstw) Delecta Bydgoszcz – EnergiaPro Gwardia Wrocław, stan rywalizacji 2-0.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved