Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Stal Mielec rozgromiona przez Muszyniankę

LSK: Stal Mielec rozgromiona przez Muszyniankę

Na nic zdała się wiara trenera Jacka Wiśniewskiego, że jego drużyna na własnym parkiecie osiągnie wyżyny umiejętności i pokona Muszyniankę. Mistrzynie szybko rozgromiły Stal 3:0.

Siatkarki Muszynianki Fakro Muszyna teraz walczą już tylko o piąte miejsce. W pierwszym meczu II rundy play-off nie miały one żadnych problemów z ograniem niżej notowanych zawodniczek Stali Mielec. Spotkanie było całkowicie jednostronne, gdyż przyjezdne zagrały na bardzo wysokim poziomie, mielczanki natomiast popełniamy dużą ilość błędów.

W składzie miejscowych nastąpiła jedna znacząca zmiana. W piątkowym meczu rolę libero pełniła młoda Paulina Peret, która zastąpiła Katarzynę Ząbek, która z kolei była drugą rozgrywającą – zastępując nieobecną w składzie Karolinę Olczyk.Spotkanie rozpoczęły przyjezdne, lecz pierwszy punkt atakiem ze środka siatki zdobyła Ewelina Dązbłaż. Po chwili zawodniczki z Muszyny zdołały wyrównać, gdyż Iwona Waligóra została zablokowana przez świetnie znaną w Mielcu Dorotę Pykosz. Walka punkt za punkt trwała do stanu 3:3, później „Mineralne” zdołały osiągnąć przewagę, którą systematycznie powiększały. Podczas pierwszej przerwy technicznej osiągnęła ona już trzech punktów. Po wznowieniu gry Agata Wilk zaatakowała w siatkę, a Tina Lipicer-Samec oraz Ewelina Cwetanova zdobyły kolejne punkty dla swojej drużyny. Przy stanie 6:12 trener Jacek Wiśniewski poprosił o przysługujący mu czas. Niewiele to pomogło, gdyż dystans punktowy dzielący drużyny ciągle się powiększał. Miejscowe pod koniec pierwszego seta zdołały zdobyć cztery punkty z rzędu, lecz na niewiele się do zdało, gdyż przewaga siatkarek z Muszyny i tak była na tyle wielka, że pozwoliła im ona doprowadzić set szczęśliwie do końca.

W wyjściowej szóstce w drugim secie w mieleckiej drużynie pojawiła się Zoryana Pilipiuk, która już w inauguracyjnej partii zajęła miejsce słabiej dysponowanej w piątek Marty Łukaszewskiej. Zawodniczki z Muszyny znów szybko wypracowały przewagę (1:4, 2:6). Na pierwszą przerwę techniczną w lepszych humorach schodziły przyjezdne, które po ataku Anny Rybaczewskiej prowadziły 3:8. Późniejszy obraz gry nie uległ praktycznie żadnym zmianom. Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego ciągle grały bardzo skutecznie, mielczanki natomiast często nie kończyły swoich ataków, a na domiar złego popełniały sporo wręcz szkolnych błędów. Dowodem na to mogą być dwa asy serwisowe, które zaaplikowała swoich przeciwniczkom Marlena Mieszała. Przy stanie 6:18 trener Jacek Wiśniewski postanowił dać kolejną szansę Łukaszewskiej, która zmieniła Pilipiuk. Ostatecznie drugą partię bardzo pewnie 12:25 wygrały przyjezdne.

Trzecia partia rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu drużyn. Zawodniczki trenera Serwińskiego po pierwszej przerwie technicznej (5:8) zaczęły grać jeszcze skuteczniej niż wcześniej. Potwierdzeniem tych słów może być fakt iż po wznowieniu gry zdobyły one pięć punktów z rzędu. Przy stanie 5:12 Zoryana Pilipiuk zmieniła Iwonę Waligórę. Zmiana ta nie przyniosła pożądanego efektu, gdyż „Mineralne” z dużą swobodą zdobywały kolejne punkty. Na drugą przerwę techniczną nastał czas, gdy na tablicy świetlnej widniał wynik 6:16 na korzyść przyjezdnych. W tym momencie wiadome było, że mielczanki nie nawiążą walki z bardziej utytułowanymi przeciwniczkami. Przyjezdne należy pochwalić za grę w bloku, gdyż w tym elemencie gry spisywały się nadzwyczaj dobrze. Trzeci set ostatecznie zakończył się zwycięstwem jeszcze obecnych Mistrzyń Polski z Muszyny 11:25.

Trzeba przyznać, że mielczanki zawiodły swoich kibiców, którzy nie kryli nadziei na wyrównaną walkę. Zawodniczki z Muszyny zagrały natomiast wręcz perfekcyjnie w niemal każdym elemencie sztuki siatkarskiej. Ich okazałe zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużone. Wydaje się, że za tydzień w Muszynie rozegrane zostanie tylko jedno spotkanie. Jednak nie przesądzajmy o tym już teraz, gdyż przez tydzień może wydarzyć się wiele.

Autor tekstu: Artur Róg (SportoweFakty.pl)


Stal Mielec – Muszynianka Muszyna 0:3

(19:25, 12:25, 11:25)

Stan play-off o miejsca 5-8: 1:0 dla Muszynianki

Składy:

Stal: D. Wilk, Skorupa, Łukaszewska, Dązbłaż, A. Wilk, Waligóra, Peret (libero) oraz Pilipiuk, Turbak, Ząbek, Wrzesińska

Muszynianka: Cetanowa, Mieszała, Rybaczewska, Lipicer-Samec, Pykosz, Bamber, Banecka (libero)

Zobacz również:

Wyniki play-off w Lidze Siatkówki Kobiet

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved