Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Gra o kontrakty

Gra o kontrakty

Siatkarki Energi Gedania przystąpią w sobotę w Poznaniu do walki o miejsca 5-8 w LSK. Gra idzie nie tylko o jak najwyższe miejsce, ale również o przyszłoroczne kontrakty. Większości siatkarek i trenerowi po tym sezonie kończą się umowy.

Leszek Milewski bardzo poważnie podchodzi do rywalizacji z IMB Swarzędzkie Meblami AZS AWF Poznań. Podczas długiego majowego weekendu gedanistki miały tylko dwa dni wolne (niedziela, wtorek), a w środę i czwartek miały po dwa zajęcia dziennie. Do gry gotowe są wszystkie zawodniczki. Szkoleniowiec przed końcem sezonu nie planuje już żadnych roszad w składzie.

Na cztery ostatnie tygodnie już nie ma większego sensu zgłaszać do drużyny nowych zawodniczek. Młodym zawodniczkom Gedanii chcę jednak już teraz bliżej się przyjrzeć. Kilka z nich jeszcze przed wakacjami zaproszę na treningi z pierwszą drużyną – przyznaje Milewski, który widzi horyzont swojej pracy w Gdańsku dalej niż tylko do czerwca, czyli ważności obecnej umowy. O przyszłość musi grać także większość siatkarek, bo po sezonie kończą im się kontrakty. Emilia Reimus, Aleksandra Kruk i Anna Sołodkowicz już nawet złożyły w klubie pisma informujące, że noszą się z zamiarem zmiany barw. Tę ostatnią jednak trzeba wykupić.Bardzo mi zależy na zajęciu piątego miejsca. Poznań jest nieobliczalny. Potrafi wygrać, ale i przegrać niemal z każdym. W ostatnim czasie zaczął grać więcej kombinacji. Musimy odpowiedzieć mocną, ale i dobrze ukierunkowaną taktycznie zagrywką. Ale najważniejsze jest, aby dotrzymać rywalkom kroku pod względem cech wolincjonalnych. Z tą drużyną trzeba cały czas walczyć – dodaje trener Energi Gedania.

W sezonie zasadniczym gedanistki zajęły szóste, a poznanianki siódme miejsce. Tym samym w pierwszej rundzie rywalizacji o miejsce 5-8 przewaga parkietu jest po gdańskiej stronie. Gra się do dwóch zwycięstw. Pierwszy mecz odbędzie się w sobotę w Poznaniu, rewanż 12 maja w Gdańsku, a gdy zajdzie potrzeba, to przy ul. Kościuszki do pojedynku numer trzy dojdzie 13 maja. Na razie w spotkaniach między tymi drużynami własna hala nie odgrywała żadnej roli. Wręcz przeciwnie. W Poznaniu wygrała Energa Gedania, a w Gdańsku – akademiczki.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved