Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kurek mimo matury nie odpuszcza treningów

Bartosz Kurek mimo matury nie odpuszcza treningów

Od wielu lat swój czas dzielą oni między szkołę, treningi, obozy oraz zawody. W piątek do matury przystępuje tysiące uczniów szkół średnich. W tej dużej grupie jest też atakujący Mostostalu-Azoty Kędzierzyn-Koźle, Bartosz Kurek.

Przygotowujemy się do pojedynków z Rzeszowem. Nie odpuszczam treningów, staram się pogodzić sport i naukę, tak jak to robiłem w ostatnich latach – mówi Bartosz Kurek. W tym sezonie mimo zaledwie 19 lat stał się jedną z czołowym postaci Mostostalu. Zauważył to trener Raul Lozano i powołał go do kadry na mecze Ligi Światowej. – Wszystko dzieje się tak szybko, liga, matura, reprezentacja. Mam nadzieję, że to jakoś pogodzę. Jutro matura, na razie czuję tylko lekki stres. Po południu trening, potem mała powtórka i pójdę spać, najważniejsze, by być wypoczętym. Wierzę, że teraz zaprocentuje moja trzyletnia ciężka praca – mówi Bartosz.

Maturę zdaje w II LO w Kędzierzynie-Koźlu, do rodzinnej Nysy na weekend majowy nie pojechał, by nie opuścić treningów. – Rodzice oczywiście wspierają mnie, często do siebie dzwonimy – mówi Bartosz, który na maturze zdaje język polski, wiedzę o społeczeństwie, biologię i język angielski. Po maturze chce zostać na Opolszczyźnie i rozpocząć studia na Politechnice Opolskiej.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved