Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > W Wałbrzychu o awans do I ligi

W Wałbrzychu o awans do I ligi

Siatkarze Trefla Gdańsk rozpoczynają końcową rywalizację o awans do I ligi. Przeciwnikiem żółto-zielonych jest ekipa Juventuru Wałbrzych. - Mamy pecha, że trafiliśmy na Gdańsk - mówi szkoleniowiec Juventuru, Janusz Ignaczak.

Trenerzy obu zespołów są zgodni, że faworytem pojedynku są siatkarze z Gdańska i że jest to starcie dwóch najsilniejszych drużyn II ligi. Wałbrzych już drugi sezon walczy o I ligę, w ubiegłym na drodze podopiecznych trenera Ignaczaka stanął Inotel Poznań w bieżącym gdański Trefl.

Wałbrzych ma dobry i doświadczony zespół. Doświadczeni siatkarze z przeszłością ligową, tacy jak Marek Olczyk i Maciej Zając są wsparci dobrą młodzieżą. To najsilniejszy obok nas zespół występujący na parkietach II ligi. Od tygodnia przygotowujemy się pod kątem tego pojedynku zarówno fizycznie, jak i taktycznie – powiedział trener Rafał Prus.Trefl jest faworytem walki o awans, ich szanse oceniam jak 70 do 30. Oczywiście nie zamierzamy się położyć i przegrać do zera ale będzie bardzo ciężko. Naszym celem jest po prostu zagrać jak najlepiej. Czuję pewien niedosyt. To nie fair, że trafiliśmy na Trefla. O awansie powinien decydować specjalny turniej z udziałem zwycięzców poszczególnych grup. Z tej czwórki powinny awansować 2 najlepsze zespoły. Mamy pecha, że trafiliśmy na Gdańsk – powiedział trener Janusz Ignaczak.

Gdańszczanie wyjeżdżają do Wałbrzycha w piątek o 7:00 rano. Jeśli uda się dojechać na czas, to o godz. 18:00 odbędzie się pierwszy trening. Kolejny trening jeszcze przed sobotnim meczem planowany jest na godz. 11:00. W autokarze jest również miejsce dla powracającego po kontuzji Marcina Iglewskiego. Popularny „Igła” zagra jednak jedynie w wypadku wyższej konieczności.

Pierwszy mecz obu zespołów w sobotę (5 maja) o godz. 18:30, następny dzień później o 11:00.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved