Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Raul Lozano: Brazylia nie jest daleko od nas

Raul Lozano: Brazylia nie jest daleko od nas

Powinniśmy jak najczęściej grać z Brazylią, żeby się do nich zbliżyć. Oni po prostu są przyzwyczajeni do grania w finałach ważnych imprez, a nam brakuje jeszcze tej odrobiny doświadczenia i ogrania, które decydują o finale jakiegoś turnieju - uważa trener reprezentacji Polski Raul Lozano.

– Na mistrzostwach świata nasz zespół porównywany był do takiej rozpędzonej maszyny, która „niszczyła” wszystko, co spotykała na swej drodze. Zatrzymała się ona dopiero na Brazylii. Czy to świadczy o tym, że między nami a Brazylijczykami jest taka ogromna przepaść?

Raul Lozano: Myślę, że Brazylia nie jest tak bardzo daleko od nas. Ale jest to zdecydowanie najlepszy zespół w historii. Powinniśmy jak najczęściej grać z Brazylią, żeby się do nich zbliżyć. Oni po prostu są przyzwyczajeni do grania w finałach ważnych imprez, a nam brakuje jeszcze tej odrobiny doświadczenia i ogrania, które decydują w finale jakiegoś turnieju. Ale to, co zrobiliśmy na mistrzostwach świata wygrywając osiem meczów pod rząd po 3:0… Nikt tego wcześniej nie dokonał. Więc przegrana w finale nie umniejsza tego bardzo wielkiego sukcesu, który został osiągnięty.– Jak oceni Pan naszych „młodych gniewnych”? Świetnie prezentują się Bartek Kurek i Kuba Jarosz. Czy to jest przyszłość reprezentacji Polski?

Myślę, że reprezentacja Polski ma więcej młodych, zdolnych zawodników, których zresztą obserwujemy. I wydaje mi się, że ta zmiana pokoleniowa może nastąpić bez większych zaburzeń gry polskiej reprezentacji. Nie znaczy to jednak, że ci młodzi będą w kadrze już w sezonie 2008. Fizjologicznie nie potrzebujemy w tej chwili zmian w zespole. Zmiany będą wynikiem gry poszczególnych zawodników. W każdym roku zaczynając pracę z reprezentacją zaczynamy od zera. Kto będzie lepszy, ten zostanie w dwunastce. Młodzi są bardzo interesujący. To zawodnicy z ogromnym talentem i teraz pozostaje nam już tylko dołączyć do tego wszystkiego 98% ciężkiej pracy, bo 2% talentu już przecież mamy. I mówię to w kontekście wszystkich zawodników, nie tylko młodzieży.

* Więcej w serwisie Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved