Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Ciekawie w Kędzierzynie

PLS: Ciekawie w Kędzierzynie

W Polskiej Lidze Siatkówki nie ma nieważnych meczów. Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle powalczy z Resovią Rzeszów o piąte miejsce a także o awans do europejskich pucharów.

Na pewno nam wszystkim zależy na pokazaniu się w przyszłym sezonie w europejskich pucharach – mówi trener Mostostalu Andrzej Kubacki. – W lidze pojedynki tych drużyn różnie układały. My przegraliśmy u nich 2:3, u nas zwyciężyliśmy 3:0. Szanse oceniam pól na pół.

Jak podkreślił Andrzej Kubacki o długim weekendzie w branży siatkarskiej nikt zapewne nie myśli. Moi zawodnicy po ostatnim meczu dostali jeden dzień wolnego a 1 maja spotkali się w pracy. Niestety, problemy zdrowotne nie ominęły Mostostalu. Do końca sezonu wyłączony został Konrad Małecki. Kontuzja przyczepu łydki dała znowu o sobie znać. Jakub Jarosz nie zagra z Resovią z powodu kontuzji mięśnia prostego brzucha.W finale Polskiej Ligi Siatkówki Andrzej Kubacki będzie kibicować Jastrzębskiemu Węglowi. Nie zrobię tak dlatego, że nie lubię Bełchatowa – powiedział Andrzej Kubacki. – Bardzo cenię i szanuję ten zespół. Jednak w ćwierćfinale play off przegraliśmy z Jastrzębskim Węglem i gdy ta drużyna zdobędzie złoty medal, to będzie nam przyjemniej, że odpadliśmy z mistrzem kraju.

Jak dodał trener Mostostalu mecz o mistrzostwo Polski powinni przede wszystkim zobaczyć młodzi zawodnicy. Uważam, że poziom będzie godny czołówki światowej – mówi Andrzej Kubacki. – Rywalizacja może być do czterech, a nawet pięciu spotkań.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 19.00 w Kędzierzynie.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved