Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Saad: Napięcie i pełne zaangażowanie

Magdalena Saad: Napięcie i pełne zaangażowanie

Nie tak miał wyglądać sezon Magdaleny Saad, libero Pronaru-Zeto Astwa AZS Białystok. Utalentowaną zawodniczkę białostocki klub pozyskał wraz z miejscem w ekstraklasie od Dalinu Myślenice.

To prawda, że miałam nadzieję na coś więcej niż grę w barażach o utrzymanie. To, czy dobrze zrobiłam, przenosząc się do Białegostoku, zostawię jednak moim wewnętrznym rozważaniom – mówi Magdalena Saad. – Teraz musimy się wszystkie skupić na ratowaniu resztek azetesowskiego honoru.

Ponoć podczas ostatniego tygodnia na Białorusi nieźle dostałyście w kość.Tak, i to nie tylko na treningach, które były dość ciężkie. Miałyśmy fatalne warunki do mieszkania: było zimno, kiepskie jedzenie. Do tego niebezpiecznie, bo wielu ludzi tam ma antypolskie nastawienie. W czasie pobytu przeżyliśmy wiele absurdalnych historii, ale nie chcę już do tego wracać.

Czy mecze z Gwardią muszą być takie, jak wszyscy mówią: nerwowe i dramatyczne?

Na pewno będą bardzo zacięte. Dodatkowo czeka nas presja ze strony mediów oraz ludzi z wewnątrz klubu i z zewnątrz. Każda wygrana teraz jest na wagę złota. Mecze z Gwardią to już są spotkania o wszystko, najbardziej stresująca gra, bo o uniknięcie degradacji. Tak naprawdę walka toczy się nie o to, by coś wygrać, ale o to, by nie przegrać.

Dlaczego nie może być łatwiej? Gwardia ostatnio spisywała się słabo. Może dałoby się po prostu zagrać bardzo dobrze i mieć te baraże szybko za sobą?

Cóż, pozostaje mi tylko życzyć sobie i koleżankom, by tak się stało. Żebyśmy choć na koniec sezonu byli zadowoleni.

Jakie słowo najlepiej oddaje uczucia, jakie panują w drużynę:mobilizacja, napięcie, a może obawa?

Mieszanka tych wszystkich uczuć. Na pewno jest obawa przed najgorszym. Ale jest także napięcie i pełne zaangażowanie. Przed takimi meczami to norma.

Pronar AZS Białystok pokonał w pierwszym meczu o utrzymanie w LSK Dialog Gwardię Wrocław 3:1.

* Z zawodniczką rozmawiał Miłosz Karbowski – Gazeta Współczesna.

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved