Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kubańczyk w kadrze Włoch

Kubańczyk w kadrze Włoch

Angel Dennis już w ubiegłym roku wyraził chęć gry w reprezentacji Włoch. W zespole narodowym Kuby rozegrał 212 spotkań zanim postanowił z kilkoma kolegami nie wracać na rodzinną Kubę w grudniu 2001 roku.

Trener mistrzów Włoch Gian Paulo Montali postanowił dać szansę zawodnikowi Lube Banca Marche Macerata i Kubańczyk z włoskim paszportem został objęty przygotowaniami do sezonu. W grudniu 2001 roku Kubańczycy byli na turnee w Belgii. Angel Dennis razem Yasserem Romero, Lionelem Marshalem, Ihosvany Hernandezem, Ramonem Gato oraz Jorge Luisem Hernandezem wybrali wolność i poprosili o azyl polityczny oraz status uchodźców. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zdyskwalifikowała ich wówczas na dwa lata.

Po upływie karencji wznowili kariery siatkarskie. Angel Dennis w ostatnich trzech sezonach występował w Maceracie, która w poprzednim sezonie zdobyła mistrzostwo Włoch, w fazie grupowej Ligi Mistrzów grała z BOT Skrą Bełchatów i awansowała do Final Four w Moskwie.Kubańczyk mocno zapuścił korzenie na Półwyspie Apenińskim. Ożenił się z mistrzynią świata z 2002 roku Simone Rignieri. Gdy zagra w reprezentacji Włoch będzie pierwszym ciemnoskórym siatkarzem, który wystąpi w barwach „squadra azzura.”

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved