Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Argentyńczy trenują już przed spotkaniami grupowymi

LŚ: Argentyńczy trenują już przed spotkaniami grupowymi

fot. archiwum

Reprezentacja Argentyny, grupowy rywal Polski w Lidze Światowej 2007, już od dwóch tygodni przygotowuje się do startu w tych prestiżowych rozgrywkach. Podopieczni trenera Jona Uriarte w tym roku rywalizację zaczną meczami z Bułgarią.

W tej chwili do Ligi Światowej przygotowuje się trzynastu argentyńskich siatkarzy, a zła wiadomość dla zespołu jest taka, że w czwartek kontuzji doznał środkowy Diego Stepanenko i obecnie przechodzi rehabilitację. Nad całością przygotowań czuwa trener Jon Uriarte i jak sam mówi: – Teraz jesteśmy na etapie pracy nad indywidualnym rozwojem i umiejętnościami. Czeka nas jeszcze dużo pracy.

 

Także Gustavo Scholtis , jeden z najbardziej doświadczonych argentyńskich siatkarzy powołanych na Ligę Światową, zgadza się, że słowami swojego trenera i przyznaje, że zawodnicy trenują bardzo ciężko przed czekającymi ich w tym roku zawodami. – Zawsze dobrze jest grać przeciwko mocnym zespołom i wierzę, że Liga Światowa pomoże nam w osiągnięciu takiej formy, która zaowocuje w dalszej części sezonu, gdy spotkamy się z zespołami, które prezentują podobny do nas poziom jak Wenezuela czy Portoryko, z którymi zagramy na Igrzyskach Panamerykańskich czy innych turniejach. 

Z zespołem trenują także bardzo młodzi zawodnicy jak choćby Rodrigo Aschemacher czy Pablo Bengolea . Pierwszy z nich ma zaledwie 18 lat i jest bardzo szczęśliwy, że otrzymał możliwość trenowania ze starszymi kolegami. – Nie mogę w to uwierzyć. Tak wiele myśli pojawiło się z mojej głowie kiedy odebrałem telefon z informacją, że powołano mnie do reprezentacji – mówi Rodrigo Aschemacher. Szczęśliwy jest także Pablo Bengolea, dla którego także jest to pierwsze powołanie do reprezentacji i jak sam mówi: – Wszystko jest fantastyczne.

źródło: feva.com.ar, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved