Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Janusz Ignaczak liczy na wysoki poziom

Janusz Ignaczak liczy na wysoki poziom

- W finałowych meczach play-off PLS-u oczekuję przede wszystkim gry na dobrym poziomie, jaka miała miejsce w potyczkach BOT Skry Bełchatów z AZS-em Częstochowa - mówi trener PWSZ Juventur Koksownia Wałbrzych, Janusz Ignaczak.

Ojciec naszego reprezentacyjnego libero Krzysztofa Ignaczaka podkreśla, że siły obu finalistów są wyrównane. Dużo będzie zależeć od dnia i psychiki. Jeżeli BOT Skra wygra dwa pierwsze mecze, to zostanie mistrzem kraju. Spotkania tej pary stały na wyższym poziomie niż w drugim półfinale.

Na pewno bełchatowianie są drużyną bardziej doświadczoną – powiedział Janusz Ignaczak. – Zebrali sporo umiejętności w Lidze Mistrzów. Wiem, że do spotkań z Jastrzębskim Węglem przygotowują z ogromną uwagą. Na parkiet wyjdą bardzo skoncentrowani. Niezależnie od wyniku oczekuję dobrej gry obu drużyn.Przed Januszem Ignaczakiem i jego podopiecznymi również są bardzo ważne spotkania. PWSZ Juventur Koksownia Wałbrzych trafił w play off II ligi na Trefla Gdańska, który prowadzi Rafał Prus, a w składzie drużyny z Wybrzeża aż roi się od zawodników, mających doświadczenie w Polskiej Lidze Siatkówki. W drugiej parze zagrają Orzeł Międzyrzecz i MKS Będzin. W opinii fachowców duet wałbrzysko-gdański jest zdecydowanie silniejszy od tego drugiego.

Nic jednak na to nie poradzimy – mówi Janusz Ignaczak. – Będziemy walczyć, chcemy awansować do I ligi. Tradycje siatkarskie w Wałbrzychu są ogromne. Były takie czasy, że w dwunastoosobowej kadrze na igrzyska olimpijskie sześciu graczy pochodziło z Wałbrzycha.

Juventur powstał na bazie znanego przed laty Chełmca. Tutaj swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiali m.in. Andrzej i Krzysztof Stelmachowie, Łukasz Kruk, Robert Szczerbaniuk i oczywiście Krzysztof Ignaczak. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że zebrałby się skład z ogromnymi szansami na mistrzostwo Polski.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved