Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Mostostal walczy o 5. miejsce i europejskie puchary

PLS: Mostostal walczy o 5. miejsce i europejskie puchary

Mostostal nie dał dziś szans Jadarowi w decydującym o awansie meczu w Kędzierzynie. Podopieczni Andrzeja Kubackiego pokonali radomian 3:0 i za tydzień zagrają z Resovią Rzeszów o 5. miejsce w PLS.

Po zwycięstwie w Radomiu przed tygodniem wydawało się, że mostostalowcy już w pierwszym spotkaniu we własnej hali zapewnią sobie awans do kolejnej rundy. Niestety zagrali słabo, zwłaszcza w przyjęciu, i przy świetnej dyspozycji przeciwników, a głównie Sebastiana Pęcherza i Marcina Owczarskiego, musieli uznać wyższość przyjezdnych.

Za szybko uwierzyliśmy, że ten mecz wygra się sam – stwierdził po sobotniej porażce zdenerwowany trener Mostostalu Andrzej Kubacki.Dzień później jego podopieczni zagrali zupełnie inne spotkanie, nie było nerwów, błędów i niepotrzebnych strat, które mnożyły się z kolei po drugiej stronie siatki, a kędzierzynianie nie pozostawili złudzeń, komu należy się zwycięstwo. Tym razem na parkiecie pierwsze skrzypce grali Marcin Nowak i Marcel Gromadowski. – Plan minimum, czyli szóste miejsce, już zrealizowaliśmy, teraz powalczymy o piąte – skomentował w niedzielę zadowolony trener Kubacki.

A jego vis-a-vis Dariusz Luks dodał: – Mostostal zagrał bardzo dobre spotkanie i dziś nie było wstyd z nim przegrać. Wczoraj to my popełnialiśmy mało błędów, dziś było niestety odwrotnie. Wczoraj oni nas gonili, dziś my ich – stwierdził.

Zajęcie piątej tej lokaty jest naszym celem – powiedział prezes Mostostalu Kazimierz Pietrzyk. – Start w europejskich pucharach jest dla tak małej miejscowości jak Kędzierzyn oknem na świat. Myślę, że taki wynik otworzyłby serca sponsorów. Dla małego biznezu byłaby okazja pokazania i promowania swojej marki przy pomocy siatkówki.

Prezes Pietrzyk dodał, że udział w europejskich pucharach jest też bardzo ważny dla zawodników. – Niektórzy z nich mają reprezentacyjne aspiracje – mówi szef Mostostalu. – Dlatego gra na arenie międzynarodowej będzie również okazją do wypromowania swego nazwiska. Może też z tego powodu inni też zechcą do nas przyjść.

Mostostal Kędzierzyn-Koźle – Sport Jadar Radom 3:0

(25:22, 25:19, 25:20)

stan rywalizacji play-off: 2:1 dla Mostostalu

Awans: Mostostal Kędzierzyn-Koźle

Składy:

Mostostal: Zapletal, Bakumovski, Domonik, Kurek, Nowak, Jarosz (sb), Gromadowski (nd), Mierzejewski (l), oraz Oczko (sb), Serafin (sb) Gromadowski (sb)

Jadar: Macionczyk, Kocik, Kokociński, Pęcherz, Owczarski, Terlecki, Obdrzalek (l) oraz Żaliński, Makaryk, Malcik (sb)

Zobacz również:

Wyniki play off Polskiej Ligi Siatkówki

źródło: gazeta.pl, pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved