Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: BKS Aluprof Bielsko-Biała w półfinałach

LSK: BKS Aluprof Bielsko-Biała w półfinałach

Cztrech meczów potrzebowały bielskie siatkarki, by zagrać w półłfinałach Ligi Siatkówki Kobiet. W niedzielę przed południem bez problemów pokonały "Mineralne" z Muszyny, awansując do półfinałów LSK.

Nie będzie piątego meczu I rundy play-off w Lidze Siatkówki Kobiet. BKS Aluprof „załatwił” sprawę awansu do półfinału pokonując w niedzielę Muszyniankę Fakro, na jej boisku, 3:0.

Tylko w pierwszej odsłonie miejscowe starały się dotrzymywać kroku podopiecznym Wiktora Kreboka. Ilekroć bielszczanki zdołały osiągnąć kilkupunktową przewagę, to „mineralne” z czasem dochodziły na odległość 1, 2 punktów. W końcówce, zagrywki Edyty Kucharskiej i ataki Anny Podolec, pozwoliły na pomyślne zakończenie seta. W pozostałych dwóch partiach gospodynie niemal poddały się, stanowiąc blade tło dla świetnie dysponowanych siatkarek BKS Aluprof.

Tym samym bielszczanki wzięły srogi rewanż za ubiegłoroczne upokorzenie, kiedy to zawodniczki z Muszyny „odprawiły z kwitkiem” BKS, już w I rundzie play-off. W bieżącym sezonie to bielskie siatkarki przystąpią do walki o medale MP. Półfinałowym rywalem Aluprofu będą zdobywczynie Pucharu Polski sprzed tygodnia i lider rozgrywek LSK po rundzie zasadniczej – Winiary Kalisz. Pierwsze spotkania w najbliższy weekend, w Kaliszu.

Jestem bardzo wkurzona. Nie wiem, co mam powiedzieć. Ciągle jeszcze nie mogę uwierzyć w nasze porażki – mówiła po wczorajszym spotkaniu gwiazda Muszynianki Tina Lipicer-Samec, która ma ofertę gry m.in. z BKS-u.

Nie byliśmy w stanie zatrzymać rozpędzonej lokomotywy z napisem BKS. Kto wygra w play-off trzy mecze, to znaczy, że jest zespołem lepszym – przyznał Bogdan Serwiński, trener Muszynianki. – Przed play-off pracowaliśmy bardzo ciężko, zarówno nad przygotowaniem fizycznym, jak i taktyką – mówił Wiktor Krebok, szkoleniowiec BKS-u.

MKS Muszynianka-Fakro Muszyna – BKS Aluprof Bielsko Biała 0:3

(23:25, 14:25, 13:25)

stan rywalizacji play-off: 3:1 dla Aluprofu

awans: Aluprof Bielsko Biała

Muszynianka: Pykosz, Mieszała, Cabajewska, Rybaczewska, Lipicer-Samec, Bamber, Banecka (libero) oraz Cwetanowa, Soja

BKS Aluprof: Staniucha, Sadurek, Podolec, Jaszewska, Studzienna, Kucharska, Maj (libero) oraz Wojtowicz

Po meczu powiedzieli:

Ryszard Bortliczek (dyrektor BKS Stal): – W sobotnim meczu momentami wiało grozą, ale już dzisiaj zespół zagrał koncertowo. W mojej opinii, pokonaliśmy rywalki ambicją. Bardzo cieszy udany rewanż za ubiegłoroczną przegraną w I rundzie play-off.

Wiktor Krebok (szkoleniowiec BKS Aluprof): – Pierwszy set był dzisiaj bardzo trudny. Gospodynie naprawdę walczyły, ale załatwiła je „Edi” Kucharska. Dwie asowe zagrywki po taśmie i było po sprawie. W kolejnych dwóch setach było trochę łatwiej, ale trzeba było być bardzo czujnym. Miejscowe cały czas starały się nas dogonić. A jak duża jest dla nich ta porażka, dowodzi fakt, że ich kapitan – Marlena Mieszała – rozpłakała się na konferencji prasowej. Dla moich dziewczyn ten awans jest nagrodą za ciężką pracę na treningach. Jestem dla nich pełen podziwu, że wytrzymały ten okres wytężonej pracy. Opłaciło się, bo wczorajszy mecz wygraliśmy niczym innym, jak tylko kondycją.

Katarzyna Jaszewska (kapitan drużyny BKS Aluprof): – Sobotni mecz dostarczył mocnych wrażeń. To były nerwy, nerwy i jeszcze raz nerwy i to z obu stron. Fajnie układała się nam się gra przez dwa sety, ale wiadomo, że w trzecim różnie z nami bywa. Wygrałyśmy i tylko to się liczy. W końcowych fragmentach dzisiejszego spotkania zespół z Muszyny praktycznie poddał się. Teraz szykujemy się na Kalisz!