Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Trzecia przegrana gdańszczanek

II liga: Trzecia przegrana gdańszczanek

Siatkarki Energi Gedania II zajęły drugie miejsce w grupie pierwszej II ligi. Rywalki zagrają o awans na zaplecze Ligi Siatkówki Kobiet. Dla podopiecznych Witolda Jagły seniorski sezon dobiegł końca.

W finale play off gdańszczanki przegrały po raz trzeci z Budowlanymi Toruń, tym razem na własnym parkiecie 0:3.

W finale grupowym gedanistki gasły w oczach. W Toruniu pierwszy mecz oddały dopiero po tie-breaku, w drugim przegrały 1:3, a w piątek, u siebie uległy 0:3 po 71 minutach gry. Sukces gości był w pełni zasłużony. Dość powiedzieć, że szkoleniowiec Budowlanych tylko raz, przy prowadzeniu 18:16 w trzecim secie, poprosił o przerwę na żądanie. W inauguracyjnej partii miejscowe dyktowały warunki gry do połowy. Prowadziły jeszcze 14:12, a ostatni remis był przy 16:16. Potem rywalki uciekły na 21:17 i było po secie.

Druga odsłona to przewaga torunianek i próby gedanistek nawiązania kontaktu. Z 3:8 i 6:12 gospodynie wyciągnęły na 14:15. Podobnie wyglądała ostatnia część gry. Przyjezdne uciekły z 9:8 na 12:9, a potem 17:13. Energa Gedania II zbliżyła się na 17:18, by następnie… stracić trzy punkty z rzędu i zapał do przedłużania tej rywalizacji.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, mistrzostwa Polski młodziczek oraz ogólnopolskie finały Licealiady (awans XV LO) i Gimnazjady (awans GIM 16) to w tej chwili imprezy, do których staramy się przygotować ze szczególną uwagą. Awans do I ligi kobiet nie był w tym sezonie priorytetem dla grup młodzieżowych Spotkania z Budowlanymi były przede wszystkim bardzo cenne z uwagi na nasz proces szkolenia – podkreśla trener Witold Jagła.

Energa Gedania II Gdańsk – Budowlani Toruń 0:3

(19:25, 19:25, 21:25)

Stan rywalizacji play-off: 3:0 dla Budowlanych Toruń