Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: MMKS ponownie lepszy od Sokoła Chorzów

I liga: MMKS ponownie lepszy od Sokoła Chorzów

MMKS Dąbrowa Górnicza pokonała po raz drugi we własnej hali Sokół Chorzów. Tym sam dąbrowiankom brakuje już tylko jednego zwycięstwa, by grać o bezpośredni awans do LSK.

Set pierwszy rozpoczął się od prowadzenia MMKS 2-0, potem nastąpił zbyt długi przestój w grze dąbrowianek, a kąśliwa zagrywka grającej trener Zdzisławy Kani pozwoliła wyjść na prowadzenie chorzowiankom w stosunku 2-5. Czas wzięty przez trenera Kawkę na niewiele się zdaje, to drużyna Sokoła jest w natarciu i to ona narzuca swój styl gry. Magdalena Fedorów raz po raz zdobywa punkty w ataku i w bloku i jest wspierana przez Monikę Konsek , która także jest niezawodna. MMKS pomimo niepowodzenia w początkowym okresie gry zaczyna odrabiać straty. Skuteczna gra w bloku Małgorzaty Lis oraz Ewy Matyjaszek przyczynia się do odrobienia strat (9-9). Set ten zaczyna nabierać rumieńców, gdyż gra toczy się punkt za punkt (13-13, 16-16, 18-18). Miejscowe uzyskują dwupunktowe prowadzenie przy stanie 20-18, czas wzięty przez trener Sokoła nie wybija z dobrej gry dąbrowianek, to one są w natarciu i zdobywają kolejne punkty za sprawą skutecznie grającej w polu zagrywki Marzeny Wilczyńskiej 23-20. Gdy wydaje się, że set ten zakończy się zwycięstwem MMKS chorzowianki doprowadzają do wyrównania stanu tego seta 24-24. Piłkę setową ma drużyna Sokoła przy stanie 24-25, następnie 25-26, jednak dąbrowianki bronią te dwie piłki kończą tego seta zwycięstwem 28-26.

Początek drugiego seta miał identyczny przebieg jak seta pierwszego. Początkowo MMKS objął prowadzenie 3-0, potem Sokół prowadził 3-4. Każda z drużyn popełniła zbyt dużą ilość błędów aby myśleć o objęciu kilkupunktowego prowadzenia. Przy stanie 8-8 gospodynie odrzuciły przeciwniczki od siatki a skuteczne w polu zagrywki Anna Białobrzeska i Marzena Wilczyńska w ataku zdobywały punkty. MMKS objął prowadzenie 14-10, następnie 18-13. Ekipę Sokoła próbowała zmobilizować do efektywnej gry Monika Konsek, lecz nie znalazła wsparcia u swoich koleżanek. Gospodynie utrzymują kilkupunktową przewagę 20-16, 23-18 i wygrywają tego seta w stosunku 25-18 po ataku z krótkiej Małgorzaty Lis.

Zbyt pewne swego dąbrowianki popełniają proste błędy w trzecim secie i chorzowianki obejmują prowadzenie 6-8. Czas wzięty przez trenera Kawkę odnosi zamierzony efekt i wybija chorzowianki z natarcia. MMKS za sprawą libero –Krystyny Tkaczewskiej , która podbija trudne piłki – wyprowadza kontrataki i zdobywa ważne punkty. Ponownie skuteczna gra całej drużyny dąbrowskiej oraz pełna mobilizacja w grze obronnej pozwoliły na „pełną kontrolę” przebiegu tego seta. Kolejno dąbrowianki wychodzą na prowadzenie: 15-13, 16-15, 18-16. Przy stanie 18-17 w polu zagrywki pojawiła się Marzena Wilczyńska, która sprawiła bardzo dużo kłopotów chorzowiankom. Pięć punktów zdobyte dzięki jej skutecznej i efektywnej grze i wyprowadzenie gospodyń na prowadzenie 23-17 uspokaja poczynania miejscowych. Setbola i meczbola zdobywa atakiem Urszula Jędrys – Szynkiel .

MMKS Dąbrowa Górnicza – Sokół Chorzów 3:0

(28:26; 25:20; 25:20)

MMKS Dąbrowa Górnicza: Urszula Jędrys-Szynkiel, Marzena Wilczyńska, Krystyna Tkaczewska (libero), Małgorzata Lis, Ewa Matyjaszek, Andrea Pavelkowa, Anna Białobrzeska oraz Izabela Kunc, Ewelina Sieczka

Sokół Chorzów: Monika Konsek, Magdalena Fedorów, Agnieszka Starzyk, Ksymena Wysocka, Zdzisława Kania, Barbara Furtak, Patrycja Settnik (libero), oraz Katarzyna Gołda, Sandra Biernatek

Pomeczowe wypowiedzi:

Małgorzata Lis(MMKS): Dzisiaj wyszłyśmy bardziej skoncentrowane wczoraj byłyśmy spięte. Wczoraj byłyśmy spięte , w znaczny sposób pomogła nam nasza publiczność, która nas dopingowała. Nie gramy jeszcze tego czego oczekiwałybyśmy, ale forma na pewno przyjdzie. Chcemy jak najszybciej zakończyć grę w tej rundzie play-off. Spodziewamy się oporu w grze Sokoła na ich parkiecie, jednak wiemy jak z nimi grać.

Marzena Wilczyńska (MMKS): Cieszę się ze swojej postawy w dniu dzisiejszym, zmęczenie dało się nam we znaki. Zagrałyśmy dużo lepiej niż w dniu wczorajszym, ponieważ poznałyśmy chorzowianki i wiedziałyśmy na co je stać i było nam dużo łatwiej. Najważniejszy i najtrudniejszy mecz czeka nas teraz w sobotę Chorzowie gdyż jest tam specyficzna hala i gra się tam ciężko.

Krystyna Tkaczewska (MMKS): Dobrze zagrałam w obronie, choć na przyjęciu nie grałam tego czego sobie życzyłam, następnym razem będzie lepiej. Dziś udało się nam odnieść zwycięstwo 3-0, choć łatwo nam nie było. W Chorzowie nie będzie nam łatwo, gdyż gra się tam ciężko, w dniu dzisiejszym wspierała nas publiczność i grałyśmy we własnej hali.

Waldemar Kawka (MMKS): W pierwszym secie nie mogliśmy złapać swojego stylu gry. Dwa następne sety nie były równo grane, ale to my nadawaliśmy ton grze. Graliśmy tak jak pozwalał nam na to przeciwnik. Marzena Wilczyńska zapewniła nam zwycięstwo, ale należy pamiętać o Ani Białobrzeskiej, która na początku pierwszego seta skutecznie zagrywała. Chciałbym aby ta faza play-off zakończyła się dla nas w trzech meczach w Chorzowie. Musimy wejść , wkomponować się w rytm meczowy, gdyż miesięczna przerwa zrobiła swoje. Łatwo nam nie będzie się grało w Chorzowie, wszystko zależeć będzie od tego czy drużyna chorzowska zdoła się odbudować psychicznie. Dziękuję za doping dąbrowskiej publiczności.