Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Cenna wygrana nysan

I liga: Cenna wygrana nysan

Pierwsze spotkanie półfinałowe fazy play-off I ligi mężczyzn pomiędzy AZS PWSZ Nysa i Jokerem Piła zakończyło się wygraną gospodarzy. Pojedynek był niezwykle emocjonujący i zacięty.

Inauguracja spotkania przyniosła wiele znakomitych akcji ofensywnych po obu stronach siatki (Daniel Wilk z Nysy i Wojciech Winnik oraz Michał Lach z Piły), ale minimalną przewagę uzyskali siatkarze Jokera (7:8) po zepsutej zagrywce Arkadiusza Olejniczaka. Prowadzenie gości wzrosło nawet do trzech punktów (13:16), za sprawą błędu Adama Kuriana i doskonałego bloku braci Lachów, którym powstrzymali Daniela Wilka. Akademicy nie potrafili wyważyć ryzyka w polu zagrywki, co – mimo wysokiej skuteczności w ataku – nie pozwalało im zbliżyć się do rywali (15:19, 16:20). Wydawało się nawet, że partia padnie łupem pilan (21:23 po zepsutym serwisie Pawła Szabelskiego). Jednak w końcówce ciężar gry wziął na siebie Daniel Wilk, którego znakomite zagrywki i kontrataki pozwoliły na wyrównanie stanu (23:23) i uzyskanie prowadzenia. Seta zakończył atak w antenkę Michała Lacha (25:23).

Druga partia rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia gospodarzy (8:3) wyraźnie podbudowanych wygraniem poprzedniej odsłony. Nic zatem dziwnego, że zdenerwowany trener Jokera Sławomir Gerymski desygnował do gry Radosława Zbierskiego w miejsce Jakuba Korpaka. Szkoleniowiec nie potrafił jednak opanować negatywnych emocji czego efektem była, otrzymana przez niego, żółta kartka (10:3). Przewaga gospodarzy była tak znaczna (16:11, 18:13 po asie serwisowym Olejniczaka), że nikt nie spodziewał się już jakichkolwiek emocji. Jednak atak Zbierskiego, złe zagranie Wilka i blok pilan na Kurianie pozwoliły gościom na zniwelowanie przewagi (19:17), a wyrównanie dały im blok Michała Lacha na Wilku oraz atak w taśmę tego ostatniego (21:21). Na szczęście dla siatkarzy z Nysy, to oni wykazali się większym opanowaniem w decydujących momentach (mądre kierowanie grą przez Turiańskiego, ataki Olejniczaka i Wilka), przeważając szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:23).Trzeci set to podobny obraz gry, jak w partii pierwszej (7:8, po asie serwisowym Radosława Zbierskiego). Zawodnicy obu zespołów wyraźnie opadali z sił, ale nieco więcej energii zdawali się mieć siatkarze z Piły (13:15, kontra Winnika). Ich nadzieje na przedłużenie rywalizacji prysły jak bańka mydlana, gdyż błąd popełnił ich rozgrywający Mariusz Syguła, a Daniel Wilk skutecznie wykorzystał kontratak, który gospodarzom udało się wyprowadzić po kolejnej znakomitej obronie Marcina Krysia (16:15). Dobra postawa braci Lachów – Przemysława i Michała dała jeszcze podopiecznym trenera Sławomira Gerymskiego wyrównanie (20:20), ale blok Grzegorza Nowaka i kardynalne błędy ich atakującego – Wojciecha Winnika dały zwycięstwo nysanom. Partię i spotkanie zakończyła zepsuta zagrywka Przemysława Lacha (25:21).

AZS PWSZ Nysa – Joker Piła 3:0

(25:23, 25:23, 25:21)

Stan rywalizacji play-off: 1:0 dla AZS PWSZ Nysa

Składy:

AZS PWSZ Nysa: Turianski, Wilk, Olejniczak, Kurian, Szabelski, Nowak, Kryś (libero)

Joker Piła: Syguła, Winnik, M. Lach, Korpak, P. Lach, Sobczyński, Krajewski (libero) oraz Zbierski, Świeżewski

Kolejne spotkanie rozegrane zostanie dziś (niedziela) o godzinie 12, w nyskiej hali przy ulicy Głuchołaskiej.

Zobacz również:

Wyniki rundy play-off w I lidze mężczyzn

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved