Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Andrija Gerić nowym kapitanem Serbów

Andrija Gerić nowym kapitanem Serbów

Tylko trzech zawodników w obecnej kadrze Serbii urodziło się w latach 70-tych, Ivan Miljković, Andrija Gerić i Ivan Ilić. Cała reszta to młodzież. Serbowie zdecydowali, że ich nowym kapitanem będzie środkowy bloku włoskiej Maceraty.

Nikola Grbić, długoletni kapitan Plavich zrezygnował z gry w Lidze Światowej więc szkoleniowiec Serbów, Igor Kolaković stanął przed wyborem nowego kapitana swojej kadry. W grę wchodziły dwa nazwiska, Miljković i Gerić, bowiem Ivan Ilić bardziej bywa niż jest w reprezentacji z Bałkanów.

Miljković, który na co dzień jest kapitanem włoskiej Maceraty kontakt z mediami w kadrze narodowej pozostawił koledze z drużyny Andriji Gerićowi. Znany ze specyficznego poczucia humoru „Gera” jak nazywają Gerića koledzy z drużyny, nie raz udowadniał świetny kontakt zarówno z mediami jak i kibicami. W Polsce podczas Ligi Światowej w Łodzi jak i w Bełchatowie, gdzie grał z Maceratą był ostatnim schodzącym do szatni zawodnikiem.Andrija Gerić urodził się w Nowym Sadzie, w 1977 roku. Gra w kadrze Serbii, wcześniej Jugosławii nieprzerwanie od 12 lat. Zna języki obce (włoski, angielski). Swoją karierę klubową rozpoczynał w Vojvodinie. Grał również w Montichiari, Latinie, obecnie broni barw Maceraty.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved