Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trenerski dwugłos po drugim meczu w Jastrzębiu

Trenerski dwugłos po drugim meczu w Jastrzębiu

Mocno zafrasowany Ireneusz Mazur kontra szczęśliwy Tomaso Totolo. Obydwaj przyznali po spotkaniu, że tak Olsztyn jak i Jastrzębie pokazały siatkówkę na wysokim poziomie.

Gratuluję drużynie z Jastrzębia, gratuluje trenerom – rozpoczął konferencję prasową Ireneusz Mazur. Szkoleniowiec akademików przyznał, że mecz rozstrzygnął się w pierwszym secie. – To spotkanie było bardzo podobne do tego rozegranego wczoraj, przy czym role się odwróciły. Naszym problemem były nieskończone piłki wybronione zwłaszcza w pierwszym secie, w którym nie skończyliśmy aż sześciu kontrataków. To w kontekście bardzo wyrównanej gry miało dla nas bardzo duże znaczenie.

Zespół z Jastrzębia zagrał dzisiaj bardzo dobry mecz, bardzo dobre serwowali a my nie mogliśmy sobie z tymi zagrywkami poradzić – tłumaczył trener Mazur porażkę swojego zespołu. – Kolejne sety to konsekwencja tego, czego nie zrealizowaliśmy w pierwszym secie. Graliśmy na tyle, na ile mogliśmy. Staraliśmy się utrudnić życie Jastrzębiu na tyle na ile mogliśmy, dzisiaj nie byliśmy w stanie.Ireneusz Mazur, były trener bełchatowskiej Skry jest zdania, że Jastrzębski Węgiel może zdobyć złotą koronę. – Myślę, że w walce o złoty medal nie będą zespołem skazanym na porażkę. Prezentując taki poziom myślę, że mają na złoto bardzo duże szanse.

Słów brakowało trenerowi Jastrzębskiego Węgla, Tomaso Totolo, który wydusił z siebie tylko polskie dziękuję. – Właściwie jedyne co chciałbym dzisiaj powiedzieć do dziękuję. Tylko wielcy zawodnicy, tacy jak mój zespół mogą odwrócić sytuację jaka była po wczorajszym spotkaniu. To był perfekcyjny mecz w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Tomaso Totolo przyznał, że jego drużyna potraktowała olsztynian profesjonalnie. – Wiedzieliśmy że wygranie trzech meczów z Olsztynem nie będzie proste. Zagraliśmy wszystkie mecze bardzo dobrze, wczoraj Olsztyn był jeszcze lepszy. Tylko profesjonaliści potrafią zagrać tak jak zrobiła to dzisiaj moja drużyna.

* Notowała Anna Więcek – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved