Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Katarzyna Skowrońska-Dolata: Nie mamy zbyt dużo czasu

Katarzyna Skowrońska-Dolata: Nie mamy zbyt dużo czasu

- Udział w igrzyskach olimpijskich to chyba największe marzenie każdego sportowca. Moim na pewno - mówi środkowa liderek Serie A, Asystelu Novara Katarzyna Skowrońska-Dolata

Słowa te chyba nie pozostawiają cienia wątpliwości czy dwukrotna mistrzyni Europy chce grać w tym sezonie w reprezentacji, czy też nie. Będzie on bardzo ważny. W listopadzie będzie pierwsza okazja zakwalifikowania się do turnieju w Pekinie. W tym tygodniu Asystel grał na wyjeździe, niestety w przegranym meczu, w Jesi (0:3). Po meczu Katarzyna Skowrońska-Dolata spotkała się z trenerem Marco Bonittą.

Nie było zbyt dużo czasu na rozmowę – powiedziała Katarzyna Skowrońska-Dolata. – Musiałam szybko wracać do Novary. Trener pytał mnie o samopoczucie, zdrowie, jak mi się wiedzie w zespole. Pytał o inne różne rzeczy. W turnieju w Montreux na pewno nie zagram. Co będzie dalej? Nie chcę na razie na ten temat wypowiadać. Muszę skupić na grze w lidze.Do zakończenia Serie A pozostały dwie kolejki. Najpierw Asystel zagra u siebie z Padwą, następnie ma wyjazd do Perugii. – Gramy praktycznie cały czas jedną szóstką – powiedziała reprezentantka Polski. – Czuję już pewnie znużenie. Sezon był naprawdę męczący, a potrwa jeszcze do końca maja.

Jak powiedziała Katarzyna Skowrońska-Dolata po zakończeniu ligi na pewno będzie potrzebowała odpoczynku. – W trakcie sezonu widziałam się raz z rodziną w Boże Narodzenie – powiedziała. – Siatkówka jest moim życiem, kocham ją, ale trzeba nabrać sił przed nowymi wyzwaniami.

Dwukrotna mistrzyni Europy dodała, że w kadrze kobiet zaczyna się nowy etap. – Nowy jest trener, nowe wizje i nowe wyzwania. A czasu wbrew pozorom nie mamy zbyt dużo.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved