Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Nysa wyleczyła kontuzje

I liga: Nysa wyleczyła kontuzje

Po sześciotygodniowej przerwie siatkarze AZS-u Nysa przystępują do decydującej walki o awans do PLS. Pierwszą przeszkodą na tej drodze będzie ekipa Jokera Piła.

Nie ukrywam, że tak długa przerwa nie była dla nas korzystna. Wolałbym, by moi zawodnicy byli w rytmie meczowym i grali co tydzień. Nie my jednak ustalaliśmy regulamin i musimy się do niego dostosować – mówi szkoleniowiec akademików Roman Palacz. – Z drugiej strony dzięki temu udało się powrócić wszystkim zawodnikom do pełni zdrowia. Peter Turiansky zdołał wyleczyć złamany palec, więc do decydujących spotkań możemy przystąpić w najsilniejszym składzie – dodaje.

Siatkarze z Piły w walce o półfinał play-off I ligi wyeliminowali zespół GTPS-u Gorzów Wlkp. Teraz czeka ich znacznie trudniejsze zadanie. W sezonie zasadniczym nysanie we własnej hali wygrali 3:0, ale na wyjeździe przegrali bez wygranego seta.

Pierwsze dwa spotkania play-off rozegrane zostaną dziś i jutro w Nysie, a rewanż w przyszły weekend w Pile. Zwycięzcy rywalizacji, do trzech zwycięstw, zmierzą się w walce o awans z lepszym zespołem z drugiej pary półfinałowej Płomień Sosnowiec – Avia Świdnik. Najlepsza drużyna I ligi zagra w przyszłym sezonie w PLS, drugi zespół zmierzy się w barażach z dziewiątą ekipą tegorocznego sezonu, Delectą Bydgoszcz lub Gwardią Wrocław.

W przygotowaniach do decydujących pojedynków akademicy rozegrali kilka spotkań sparingowych, a próbą generalną był mecz z ekipą z czeskiego Brna, który nasi siatkarze wygrali 3:1. – Co prawda dałem szanse na pokazanie się wszystkim zawodnikom, ale zarówno z gry, jak i wyniku jestem zadowolony i mam nadzieję, że z Piłą zagramy tak samo albo nawet lepiej – mówi trener Palacz. – Najbardziej obawiam się o odporność psychiczną, bo to przecież mecze podwyższonego ryzyka. Nie będę oryginalny, jeśli powiem, że kluczową sprawą będzie też silna zagrywka, zwłaszcza w naszej małej hali. Liczę na moich zawodników, a także nyskich kibiców i dwa pierwsze zwycięstwa, które przybliżą nas do awansu – kończy trener.