Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Coraz większe pieniądze w lidze rosyjskiej

Coraz większe pieniądze w lidze rosyjskiej

Jeden z najbogatszych ludzi w Rosji Oleg Deripaska bierze się za sponsorowanie siatkówki w Rosji. Kompania "Bazowyj elemient" sfinansuje 80 procent wydatków Nieftianika Jarosławl.

Kompania pokryje osiemdziesiąt procent wydatków, a władze okręgu resztę – powiedział gubernator. – Od 2009 roku bazą Nieftianika stanie się Tutajewo, gdzie zostanie wybudowana hala na dwa tysiące miejsc. W 2007 roku przeznaczy się 30 milionów dolarów na budowę obiektu i selekcję graczy. Nowy właściciel zdecyduje jak będzie nazywać się klub siatkarski, występujący pod sztandarem ‚Bazowego elemientu’.

Oleg Deripaska należy do potentatów finansowych nie tylko w swoim kraju. Na tegorocznej liście 100 najbogatszych Rosjan magazynu „Forbes” znalazło się aż 60 miliarderów. Na ich czele po raz trzeci z rzędu stoi Roman Abramowicz z 19,2 mld dolarów.Majątek Abramowicza – właściciela piłkarskiego klubu Chelsea – zbudowany na zyskach z ropy naftowej, obecnie opiera się na stali.

Ścisłej czołówce rosyjskich bogaczy naftowych i metalowych przewodzi, za Abramowiczem, potentat aluminiowy – Oleg Deripaska. Jego majątek, szacowany jest na 16,8 mld dolarów.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved