Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zagrają w reprezentacji

Zagrają w reprezentacji

Sebastian Pęcherz, Maciej Pawliński i Wojciech Żaliński mają szansę grać z orłem na piersi. Trzech siatkarzy Jadaru Sport Radom znajduje się w kręgu zainteresowań kadry B, prowadzonej przez Krzysztofa Felczaka i Dariusza Luksa.

W ubiegłym roku, w kadrze B występował przyjmujący Jadaru Sport Radom, Sebastian Pęcherz. Jednym z dwóch trenerów drugiej reprezentacji jest szkoleniowiec radomskiej drużyny, Dariusz Luks. W tym roku, w kadrze B może znaleźć się nawet trzech radomskich siatkarzy. Drugi zespół narodowy będzie w bieżącym sezonie walczył o medale Uniwersjady.

W odróżnieniu od poprzedniego sezonu, gdy reprezentanci grali wyłącznie w turniejach towarzyskich, przed kadrą B stawiany jest w tym roku cel. Jest nim walka o medale Uniwersjady, czyli igrzysk akademickich, które rozegrane zostaną w sierpniu w Bangkoku, stolicy Tajlandii. Polscy siatkarze w grupie C zagrają z Japonią, USA, Niemcami, Szwecją i Tajwanem. W składzie mają szansę znaleźć się trzej zawodnicy radomskiego klubu.Skład kadry B ogłoszony zostanie w ciągu najbliższych dni – mówi Dariusz Luks. W kręgu zainteresowań trenera Felczaka i moim znaleźli się trzej zawodnicy radomskiego klubu. Oprócz Sebastiana Pęcherza, który grał już w poprzednim roku, interesują nas Maciej Pawliński i Wojciech Żaliński. Ale zastrzegam, że nie otrzymali jeszcze powołań.

Radomscy kibice prawdopodobnie nie będą mogli zobaczyć w tym roku występu kadry B. W planach podopieczni Felczaka i Luksa nie mają zaplanowanego pobytu i meczu w Radomiu.

W najbliższym tygodniu poznamy również skład reprezentacji juniorów. Być może znajdą się w niej zawodnicy wicemistrzów kraju, Jadaru. Nie wykluczone, że wkrótce Radom stanie się jednym z najsilniejszych w kraju ośrodków szkolenia młodzieży. Na 30 maja zaplanowane zostało walne zebranie członków Klubu Sportowego Jadar Radom. W najbliższym sezonie grupy młodzieżowe i II-ligowy zespół zostaną samodzielnym klubem. Sportowa Spółka Akcyjna Jadar Sport Radom prowadzić będzie wyłącznie zespół występujący w ekstraklasie. Na walnym zebraniu wybrany zostanie nowy zarząd klubu. Najpoważniejszym kandydatem do objęcia funkcji prezesa, jest Sylwester Strzylak, znany sędzia siatkarski.

Od 1 czerwca w klubie będzie działał nowy zarząd – zapowiada Strzylak. Naszym celem będzie przede wszystkim szkolenie adeptów siatkówki. Planujemy powołanie młodzieżowego ośrodka sportu, w którym trenowali by siatkówkę chłopcy i dziewczęta. Nie wykluczone, że znalazło by się miejsce dla innych dyscyplin.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved