Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Trener Raul Lozano „spragniony milionów”

Trener Raul Lozano „spragniony milionów”

- To będzie piękny rok dla polskiej siatkówki, zakończony awansem do igrzysk w Pekinie - zapowiada trener reprezentacji siatkarzy Raul Lozano. Będzie nie tylko piękny, ale i bogaty - w startującej za miesiąc Lidze Światowej pula nagród wynosi aż 20 milionów dolarów...

Polacy zagrają w grupie D z Chinami, Argentyną i Bułgarią, ale bez względu na wyniki fazy grupowej (25 maja – 30 czerwca) mają zapewnione miejsce w finale z udziałem sześciu drużyn organizowanym w Katowicach (11-15 lipca).

Igrzyska w Pekinie są najważniejszeCzasu jest bardzo mało – uprzedza Raul Lozano, którego głównym celem pozostaje awans do turnieju olimpijskiego w Pekinie. Zdobędą go trzy pierwsze zespoły Pucharu Świata, który rozegrany zostanie w listopadzie w Japonii. Żeby się tam dostać, trzeba bardzo dobrze zagrać we wrześniowych mistrzostwach Europy w Rosji.

Trener kadry chce wprowadzać do zespołu nowych zawodników, ale pojawia się tu pewien konflikt…

Wiem, że polscy kibice przychodzą do hal, żeby oglądać w akcji wicemistrzów świata – mówi Lozano. – Na boisku chcą widzieć Świderskiego, Gruszkę czy Wlazłego. Dlatego w meczach w Polsce muszę stawiać na najsilniejszych. Na wyjazdach sięgnę po nowe twarze – obiecuje Argentyńczyk.

Kadrowicze będą odpoczywać

Wszyscy już zapomnieli o niedawnym konflikcie trenera Lozano z Mariuszem Wlazłym, który żądał miesięcznego odpoczynku i nie chciał grać w LŚ. Atakujący kadry pozostał w składzie, panowie wyjaśnili sobie nieporozumienia, ale i tak niewykluczone, że „Szampon” dostanie szansę na relaks.

Chciałbym, żeby każdy z zawodników kadry mógł wygospodarować sobie w trakcie rozgrywek Ligi Światowej tydzień na odpoczynek – zapowiada Lozano.

Biletów na mecze rundy eliminacyjnej Ligi Światowej już dawno nie ma, w sprzedaży internetowej poszły w ciągu 70 godzin. Wejściówki na finały w katowickim Spodku mają się pojawić w najbliższych tygodniach, ale szanse na ich zdobycie są jeszcze mniejsze.

Ile można zarobić…

Nagrody dla federacji za fazę grupową

1. miejsce 1 000 000 dolarów

2. miejsce 950 000 dolarów

3. miejsce 900 000 dolarów

Nagrody dla federacji za finały

1. miejsce 1 000 000 dolarów

2. miejsce 500 000 dolarów

3. miejsce 300 000 dolarów

Startowe dla graczy w fazie grupowej

Zwycięzca 800 dolarów

Pokonany 400 dolarów

Najlepszy gracz finałów

35 000 dolarów

każda federacja musi wpłacić przed startem 800 tys. USD
TV ze szczegółami

Mocno związany z siatkówką Polsat zapowiada wiele atrakcji. – Tylu meczów LŚ, ile my pokażemy, nie transmituje żadna stacja na świecie – chwali się szef sportu w Polsacie Marian Kmita. Przy okazji spotkań Polaków i finału kanał ma zadebiutować z relacjami HD – czyli telewizją wysokiej rozdzielczości o niespotykanej jakości szczegółów.

Autorzy tekstu: Tomasz Bielecki, Marek Żochowski (Super Express)

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved