Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Siatkarki Uniwersytetu Opolskiego zagrają w finałach MP

Siatkarki Uniwersytetu Opolskiego zagrają w finałach MP

Bardzo dobrze zaprezentował się w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski zespół siatkarek z Uniwersytetu Opolskiego. W całych zawodach opolanki przegrały tylko jednego seta i pewnie zakwalifikowały się do finałów.

W rywalizacji półfinałowej, która odbyła się na obiektach Politechniki Śląskiej w Gliwicach, udział wzięło 10 zespołów wyłonionych z eliminacji wojewódzkich. Opolszczyznę poza siatkarkami z uniwersytetu reprezentował także zespół Politechniki Opolskiej, który w zawodach wystartował dzięki dzikiej karcie (w miejsce WSP Częstochowa, która w tym samym czasie grała decydujące spotkania o awans do I ligi z PLKS-em Pszczyna). Niestety „politechniczki” wygrały tylko jedno spotkanie i zajęły przedostatnie miejsce w turnieju, ulegając bardzo wyraźnie m.in. Politechnice Częstochowskiej 0:3 (w jednym z setów przegrały aż 4:25).

W zdecydowanie odmiennych nastrojach z Gliwic powróciły reprezentantki UO, które w całym turnieju straciły tylko jednego seta. Pokonały kolejno PWSZ Legnica 3:0, Uniwersytet Zielonogórski 3:0, Akademię Ekonomiczną Katowice 3:0 i AWF Wrocław 3:1.

Dzięki zwycięstwu opolanki wystąpią obok 15 innych ekip w turnieju finałowym AMP, który odbędzie się w połowie maja w Szczecinie.

Zespół Uniwersytetu Opolskiego wystąpił w składzie: kapitan – Agnieszka Kowalczyk, Martyna Cichoń, Justyna Filipowicz, Joanna Skrzypek, Joanna Foit, Sylwia Toczek, Katarzyna Pluskota, oraz objawienie turnieju – Katarzyna Zielińska, studentka I roku Chemii Uniwersytetu Opolskiego, która w ubiegłym sezonie grała w drużynie MKS Zawiercie.

źródło: gazeta.pl