Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Resovia doszła Politechnikę w drodze po europejskie puchary

Resovia doszła Politechnikę w drodze po europejskie puchary

Pomogli! Mógłby dzisiaj po meczu z Politechniką Warszawską krzyknąć trener Jan Such, który wcześniej prosił kibiców o pomoc w zwycięstwie. Emocji w Rzeszowie nie brakowało, a gospodarze wygrali po tie-breaku.

Piątkowe spotkanie pomiędzy ASSECO Resovią i Politechniką Warszawską było drugim, jednakże nie ostatnim rozegranym w II rundzie play-off. Mecz mógł się podobać, bo zawodnicy prezentowali bardzo dobry poziom. Po niezbyt ciekawym meczu w Warszawie zawodnicy Resovii musieli wygrać spotkanie na własnym parkiecie, aby zachować szanse na grę o 5. miejsce oraz na występy w europejskich pucharach.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się bardzo leniwie. Już na samym początku prowadzenie objęła Politechnika, po dobrych atakach Marka Siebecka i Tomasza Kowalczyka (3:5). Po kilku błędach „Inżynierów” Resoviacy doprowadzili do wyrównania (5:5). Prowadzenie zmieniało się co chwila na korzyść raz jednej, raz drugiej drużyny, jednakże żaden z zespołów nie odskoczył na więcej niż dwa punkty. Po świetnych atakach ze środka Łukasza Perłowskiego cztery punkty przewagi uzyskała Resovia (20:16). Po bardzo dobrej grze Politechniki szczególnie środkiem, co było zasługą Wojciecha Jurkiewicza, doprowadzili oni do wyrównania. W dramatycznej końcówce lepsi okazali się zawodnicy z Warszawy, którzy wygrali tę partię 27:25.

Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia rzeszowian, którzy uzyskali pięć punktów przewagi (7:2). Od stanu 12:6 dla gospodarzy nastąpił przestój w ich grze. Sprawy w swoje ręce wzięli zawodniczy stołecznej Politechniki i dzięki świetnym blokom w wykonaniu Wojciecha Jurkiewicza i Piotra Szulca (13:12) walka toczyła się praktycznie punkt za punkt. Ostatnie oczka zdobyli jednak gospodarze (20:18; 23:20). Zakończenie tego seta przypadło w udziale blokującym rzeszowskiego zespołu, a mianowicie Karelowi Kwaśnicce oraz Sławomirowi Szczygłowi (25:21).

W trzecim secie przez cały czas dominował zespół Resovii. Zaczęło się od dobrych ataków Wojciecha Gradowskiego i Tomasza Józefackiego. Błędy w zagrywce popełniali zawodnicy z Warszawy (8:4). Wszystko to wykorzystywali gospodarze, którzy systematycznie powiększali swoją przewagę nad przeciwnikami i pewnie wygrali tę partię 25:16.

Wydawało się, że rzeszowianie nie oddadzą już zwycięstwa w tym meczu. Wyrównana walka toczyła się do stanu 4:4. Potem seryjnie punkty zdobywali akademicy i na pierwszą przerwę techniczną schodzili z trzypunktowym prowadzeniem. Powoli straty zaczęli jednak odrabiać zawodnicy Resovii (5:10; 9:11; 11:12). Ciężar gry w ataku wziął na siebie Gradowski, który bezlitośnie obijał blok warszawian. W zespole „Inżynierów” świetne zawody rozgrywał Anton Kulikovskiy, który kończył każdą piłkę. Zawodnicy Politechniki nie pozwolili odebrać sobie szans na wygranie tego meczu i doprowadzili do tie-breaka.

Ostatnia odsłona piątkowego spotkania zapowiadała się niezwykle interesująco. Dobrym atakiem ze skrzydła rozpoczął Karel Kwaśnicka. Dwa kolejne punkty na swoim koncie zapisali warszawianie. Żaden z zespołów nie chciał odpuścić, więc walka w tym secie była bardzo wyrównana. Od stanu 9:8 Resovia odskoczyła na trzy punkty (11:8) i nie dała odebrać sobie prowadzenia wygrywając tie-breaka 15:11.

Ten mecz był meczem „o wszystko” dla Resovii. Po zeszłotygodniowej porażce w Warszawie, rzeszowianie musieli wygrać to spotkanie, żeby nadal liczyć się w walce o piąte miejsce w lidze, dające możliwość gry w europejskich pucharach. Już dzisiaj o godzinie 16 w hali Podpromie zostanie rozegrany ostatni mecz II rundy play-off, który rozstrzygnie o awansie.

Resovia Rzeszów – AZS Politechnika 3:2

(25:27, 25:21, 25:16, 19:25, 15:11)

Stan w play-off o miejsca 5-8: 1:1

Decydujący, trzeci mecz, jutro o godz. 16:00 w Rzeszowie.