Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Przed pierwszym starciem Dialogu Gwardii z „Żubrami”

Przed pierwszym starciem Dialogu Gwardii z „Żubrami”

W niedzielę 9. i 10. zespół LSK zmierzy się w 1. meczu barażowym. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw. Pierwsze spotkanie w Białystoku, ale Dialog Gwardia pokonał już „Żubry” w ich hali.

Wyścig zbrojeń

Sparingi, siłownia, intensywna odnowa, treningi dwa razy dziennie to rzeczywistość nie tylko zespół walczących o medale MP, ale również tych drużyn, które chcą pozostać w najwyższej klasie rozgrywek. Przed najważniejszymi spotkaniami w tym sezonie dla Dialogu Gwardii i AZS-u Białystok, obie drużyny robią wszystko, aby zaskoczyć rywala. Białystok „chowa” się na zimnej Białorusi, Dialog Gwardia natomiast gra dobre sety ze zwycięzcą Pucharu Polski. Siatkarki Kardasa szukają optymalnego ustawienia, wrocławianki szlifują swe „atuty”.Jesteśmy dobrze przygotowane do konfrontacji z Białymstokiem. Przerwę w rozgrywkach przepracowałyśmy bardzo pożytecznie, w związku z tym poziom optymizmu w drużynie jest wysoki. Sparingi, które rozegrałyśmy przyniosły określone rezultaty i na tej podstawie wiemy, że forma rośnie. W Białymstoku mamy zamiar pokonać AZS, tak jak to było w rundzie zasadniczej, choć zdajemy sobie sprawę, że nie będzie łatwo – powiedziała Katarzyna Mroczkowska, kapitan Dialogu Gwardii Wrocław.

Sympatycy obu drużyn i tak muszą poczekać do niedzieli (29.04.2007, g. 18.00, Białystok), aby stwierdzić, która drużyna efektywniej wykorzystała przerwę w rozgrywkach.

Wierzymy, że ten obóz i sparingi pomogą nam wyeliminować Gwardię. Jesteśmy zmobilizowane i wierzymy w zwycięstwo – powiedziała Dominika Koczorowska z AZS-u Białystok.

Piła ostatecznie „przecięła” Białystok

Mimo słabszej, niż przewidywano, gry w rundzie zasadniczej AZS-u Pronar Zeto Astwa Białystok, włodarze klubu z Podlasia, zawodniczki i szkoleniowcy liczyli jednak na co najmniej ósme miejsce po fazie regularnej LSK. Powiedzenie o „nieprzewidywalności sportu” niestety dla beniaminka ligi sprawdziło się negatywnie w 100% w momencie gdy Nafta Piła niespodziewanie przegrała mecz w Mielcu 2-3, a AZS nie „ugrał” nawet seta w Białymstoku z Winiarami Kalisz. Pech? Zasłużony rezultat? Zapewne do dziś na Podlasiu nie wiedzą co tak naprawdę było powodem, że „Żubry” grają w barażach. Obecnie zadaniem siatkarek Mariana Kardasa jest skupienie się przede wszystkim na teraźniejszości, a w niej dominuje wizerunek Dialogu Gwardii, z którym to zespołem AZS przegrał „ siebie” 2-3 i zwyciężył we Wrocławiu 3-1. Która z drużyn jest zatem lepsza? Konia z rzędem temu kto zgadnie, może Piła to wie, ostatecznie jej gra miała duży wpływ, na taką a nie inną, parę barażową.

Papier wytrzyma wszystko

„Na papierze” to AZS Białystok jest zespołem dużo silniejszym od Dialogu Gwardii: silny budżet, zakup wielu znanych „siatkarskich nazwisk” przed sezonem, aspiracje medalowe (działaczy – trzeba dodać). To wszystko ładnie się układało na białostockim „papierze”, w końcu w Puszczy Białowieskiej akurat tego materiału nie brakuje. Dialog Gwardia rozpoczął sezon znakomicie, ale z upływem czasu wrocławianki zatraciły skuteczność i ostatecznie znalazły się na pozycji barażowej. Teraz przyjdzie im szukać nadziei w pozytywnym otwarciu i zakończeniu traumatycznych meczów barażowych.

Ważne jest pierwsze starcie, chcemy je rozstrzygnąć na swoją korzyść, jesteśmy zmobilizowane i pewne swych szans w starciu z rywalem. Czujemy się mocne i czekamy już na nasze przeciwniczki. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie we właściwą dla nas stronę, i do Wrocławia wrócimy z cennym zwycięstwem – powiedziała Bogusia Barańska, przyjmująca Dialogu Gwardii.

Zapewne podobnych myśli są także zawodniczki z Podlasia, ale pełne optymizmu były one od początku sezonu, niestety kilka przegranych ważnych spotkań np. z Mielcem, Energą i Dialogiem w Białymstoku zweryfikowały boleśnie „papierowe” zamiary białostoczczanek. Dziś grają one w barażach i muszą pilnie szukać nowych „papierów” na grę. Zapewne w tych poszukiwaniach nie pomogą im wrocławianki, które zdrowe i pełne wiary we własne siły zawitają w Białymstoku 29.04.07 o godzinie 18.00 w Szkole Podstawowej nr 50, aby sprawdzić jaki wpływ na grę rywalek miało białoruskie zimno i niedogodne warunki pobytu na zgrupowaniu przedmeczowym w Baranowiczach.

źródło: gazeta.pl, inf. własna, wspolczesna.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved