Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ligi zagraniczne: Miluszew do Tours, Nikołow do Trentino?

Ligi zagraniczne: Miluszew do Tours, Nikołow do Trentino?

Siatkarze z Bułgarii robią furorę na europejskim rynku transferowym, po sukcesie reprezentacji na japońskich MŚ 2007. Ostatnio media donoszą o ciekawych propozycjach gry dla atakujących Danaila Miluszewa i Władimira Nikołowa.

Bułgarski atakujący Danail Miluszew, który w bieżącym sezonie gra w AS Cannes, zdecydował się na zmianę barw klubowych. Zawodnik otrzymał kilka intratnych propozycji, między innymi z włoskiego Lube Banca Macerata, ale za najkorzystniejszą uznał ofertę francuskiego Tours VB. Inny atakujący bułgarskiej reprezentacji, Władimir Nikołow być może zagra w przyszłym sezonie we włoskiej Serie A.

23 letni Danail Miluszew ma za sobą bardzo udany sezon w AS Cannes, z którym zdobył Puchar Francji. Kontrakt z Tours VB, jak podkreśla sam zawodnik jest dla niego bardzo korzystny i będzie podpisany na jeden rok. Przypomnijmy, że drużyna z Tours jest finalistą tegorocznej Ligi Mistrzów. W moskiewskim półfinale Francuzi pokonali Dynamo Moskwa, a w meczu finałowym ulegli niemieckiemu VfB Friedrichshafen. W rozgrywkach ligi francuskiej Tours walczy obecnie o pozycje 5-8.Podstawowy atakujący kadry Bułgarii, Władimir Nikołow otrzymał z kolei ofertę od włoskiego klubu Itas Diatec Trentino, w którym gra już inny Bułgar, Smilen Mliakow (a także reprezentant Polski – Michał Winiarski). Trentino zakończyło tegoroczne rozgrywki na 8 pozycji. 30 letni Nikołow gra obecnie w Japonii, w klubie Toraj Arrows. Wcześniej (2003 – 2006) był on zawodnikiem Tours VB.

źródło: sportal.bg, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved