Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jadar jedzie do Kędzierzyna

Jadar jedzie do Kędzierzyna

Po porażce na własnym parkiecie z Mostostalem-Azoty Kędzierzyn-Koźle, szanse radomskiego Jadaru Sport na zajęcie piątego miejsca w Polskiej Lidze Siatkówki, są raczej niewielkie.

Przed zakończeniem konfrontacji Jadaru z Mostostalem lepiej nie przesądzać pewnych rozwiązań, ale fakty przemawiają jednak za zespołem z Kędzierzyna. Po pierwsze, goście dwukrotnie wygrali w Radomiu, ogrywali też radomian w meczach towarzyskich. We wszystkich spotkaniach byli też bardziej umotywowani, a to wystarczający przyczynek do tego, by określić ich mianem faworyta.

Mostostal w tym sezonie miał różne fazy gry, ale trzeba przyznać, że w końcówce ligi dyspozycja podopiecznych Andrzeja Kubackiego jest zadowalająca. Kędzierzynianie stoczyli wyrównaną walkę z Jastrzębskim Węglem o pierwszą czwórkę i gdyby nie proste błędy, mogliby sprawić ogromną sensację. Zespół jest skonsolidowany, dobrze zorganizowany, a takie siatkarskie perełki jak Bartosz Kurek i Jakub Jarosz dodają mu jedynie blasku. Obaj byli zresztą motorami gry zespołu w pierwszym spotkaniu play-off w Radomiu.Przed pierwszym meczem trener Kubacki podkreślał, że jego zespół chce wywalczyć piątą lokatę i wiele wskazuje na to, że tak właśnie będzie. Może to też oznaczać dodatkowe pieniądze, jakie władze Polskiej Ligi Siatkówki przeznaczyły dla piątej i szóstej drużyny rozgrywek.

Dla siatkarzy Jadaru sezon zakończył się najprawdopodobniej w momencie obrony ligowego bytu, dlatego trudno im o pełną mobilizację. A szkoda, bo w końcu również w takich meczach poznaje się wartość i charakter drużyny.

Wiadomo, że w szeregach radomian nie zagra Maciej Pawliński. Podobnie jak przed tygodniem spowodowane jest to kontuzją. Siatkarz otrzymał zalecenie od lekarza, aby jeszcze przez kilka dni odpoczywał. Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami w barwach Mostostalu przeciwko Jadarowi nie wystąpi z kolei były zawodnik radomskiego klubu Mykola Karzov. – Przed sezonem zarząd postawił przed nami cel, którym jest zajęcie minimum szóstego miejsca w lidze, dlatego chcemy zwycięsko zakończyć rywalizację z Jadarem. A będziemy starali się to zrealizować przez wykorzystanie atutów, które przyniosły nam poprzednie wygrane czyli blok i zagrywkę – powiedział środkowy Mostostalu.

Początek sobotniego spotkania w Kędzierzynie zaplanowano na godz. 15. Niewykluczone, że będzie ono transmitowane przez telewizję TV 4. Zależeć to jednak będzie od wyniku piątkowej konfrontacji pomiędzy Jastrzębskim Węglem a PZU AZS Olsztyn. W przypadku zwycięstwa olsztynian w sobotę transmitowany będzie czwarty mecz pomiędzy drużynami, które walczą o awans do finału rozgrywek.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved