Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Energa Gedania dalej walczy o półfinał

Energa Gedania dalej walczy o półfinał

Siatkarki gdańskiej Energi Gedania bardzo chcą przedłużyć grę w ćwierćfinale play-off w LSK. Po dwóch porażkach w Bydgoszczy, każda następna "wpadka" definytywnie wyeliminuje gdańszczanki z walki o medale mistrzostw Polski.

W sobotę o godzinie 17.00 podopieczne Leszka Milewskiego zmierzą się z Centrostalem Focus Park Bydgoszcz przy ul. Kościuszki. Jeśli wygrają, te zespoły staną naprzeciw siebie także w niedzielę o 11.00.

W ćwierćfinałach play off gra się do trzech zwycięstw. Na razie prowadzi Centrostal 2-0. Bydgoszczanki bezwzględnie wykorzystały atut własnego parkiety. Ponadto mają ten wentyl bezpieczeństwa, że w przypadku niepowodzenia w Gdańsku, na piąty, decydujący mecz wrócą do siebie. Energa Gedania musi grać ze świadomością, że każda następna przegrana to koniec rywalizacji, a potem już co najwyżej pozostanie współzawodnictwo o piąte miejsce w klasyfikacji końcowej.W dwóch ostatnich meczach (Bydgoszcz i Puchar Polski w Bielsku-Białej) gedanistki przegrywały dopiero po tie-breakach. Czy to oznacza, że ostatnie dni były ukierunkowane na doskonalenie gry właśnie w piątych setach? – Nie. O tie-breaka będziemy się martwić, jeśłi do niego dojdzie. Najpierw koncetrujmy się w ogóle na tym, aby wygrać dwa sety. Będę zadowolony, jeśli znów zespół podejmie walkę – przyznaje trener Milewski.

W porównaniu z ostatnimi meczami w składzie gdańszczane nie znajdą żadne zmiany. Szkoleniowiec liczy tylko na to, że Emilia Reimus nie będzie musiała w przededniu gry pierwszego zespołu, pomagać rezerwom. – Nie będzie z mojej strony żadnych deklaracji. Oczywiście, że powalczymy, aby przedłużyć rywalizację do niedzieli, a najlepiej do piatego meczu w Bydgoszczy. Jednak czy to się uda, to okaże się dopiero na parkiecie. Założenia taktyczne pozostają takie same jak w ostatnich grach. Trudno coś zmieniać, skoro przynosi to niezłe efekty. Teraz musimy tylko do tego dołożyć konsekwencję w naszych poczynaniach od pierwszej do ostatniej piłki – dodaje szkoleniowiec Energi Gedania. Gdańszczanki muszą spróbować, aby z fragmentów dobrej gry w dwóch ostatnich spotkaniach, złożyć cały mecz. W Bydgoszczy wygrały bowiem dwa pierwsze sety, a w Bielsku triumfowały w trzeciej i czwartej partii…

Gdańskie siatkarki rywalizują nie tylko na boisku z rywalkami, ale także ze… sobą, co prawda zaocznie. „Echo miasto” ogłosiło konkurs na najpiękniejszą siatkarkę Energi Gedania Gdańsk. Gazeta zorganizowała dla gdańskich zawodniczek profesjonalną sesję fotograficzną. Jej plon można obejrzeć na stronach internetowych www.trojmiasto.echomiasta.pl i www.energa-gedania.pl. Pod tymi adresami mozna też włączyć się do głosowania na miss. Na razie prowadzi najmłodsza, Natalia Nuszel przezd Martą Siwkę. W pierwszym dniu elekcji na te zawodniczki oddano blisko 80 procent wszystkich głosów.

W hali przy ul. Kościuszki odbędzie się też rywalizacja w finale grupy A II ligi. Energa Gedania II zmierzy się z Budowlanymi Toruń w piatek o godzinie 18.00 i ewentualnie w sobotę o 12.00. Na razie rywalki prowadzą 2-0. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved