Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Mecz przełomu we Wrocławiu?

PLS: Mecz przełomu we Wrocławiu?

To może być przełom w rywalizacji o utrzymanie się w PLS-ie. Dzisiaj we Wrocławiu bydgoska Delecta zmierzy się z miejscową Gwardią, w drugim meczu o 9. miejsce w tym sezonie.

W miniony czwartek w Bydgoszczy gospodarze dość pewnie poradzili sobie z rywalami nie tracąc seta. Mimo że mecz nie stał n a najwyższym poziomie, górę wzięło doświadczenie takich graczy jak Stanisław Pieczonka, Krzysztof Janczak czy Adam Nowik. Goście próbowali zagrywką utrudnić rozegranie Arturowi Hoffmannowi, ale na szczęście psuli dość sporo piłek. Zwycięstwo, oczywiście, niczego nie przesądza, bowiem na własnym terenie gwardziści mogą być groźniejsi.

Po taki meczu, jak w Bydgoszczy zadaniem trenera jest przede wszystkim zmotywować zawodników do walki – mówi szkoleniowiec Gwardii, Maciej Jarosz. – Ja wierzę w mój zespół, wierzę w rozgrywającego Marciniaka, mimo że rozegrał tylko kilka spotkań w lidze i będę stawiał na niego.To odważna deklaracja, bo nie da się ukryć, że w pierwszym meczu 21-latek miał kilka wpadek, a w pewnym momencie trener na przerwie dość mocno tłumaczył coś swojemu podopiecznemu.

To jednak problemy Gwardii, zdajemy sobie sprawę, że role się mogą odwrócić i na własnym parkiecie wrocławianie będą chcieli odrobić straty – dodaje Wiesław Popik, trener Delecty.

W Gwardii grali kiedyś zarówno Krzysztof Janczak, jak i Rafał Kwasowski. Obaj bez sentymentów, jak na profesjonalistów przystało, grali przeciwko dawnemu klubowi, a popularny „Jajo” dobrą grę przypieczętował 22 punktami. Na boisku nietrudno czasami zauważyć, że obaj dobrze się rozumieją, bo gdy w sytuacyjnych piłkach Kwasowski musi wystawić piłkę partnerowi do ataku, ten prawie w ogóle się nie myli.

Gramy teraz obaj dla Delecty i z pewnością zrobimy wszystko, aby zachować dla Bydgoszczy miejsce w PLS-ie – mówił już po meczu z Gwardią Krzysztof Janczak.

Transmisja dzisiejszego meczu w Polsacie Sport o godz. 18:00.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved