Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Nikolaj Nikolow: Receptą na sukces jest zespołowość

Nikolaj Nikolow: Receptą na sukces jest zespołowość

fot. archiwum

Przed kilkoma dniami zdobył po raz pierwszy w historii klubu, mistrzostwo Bułgarii z Lukoilem Neftochimik. Co więcej, Martin Stoew powołał go do 19-osobowej kadry na Ligę Światową. Nikolaj Nikolow zapowiada walkę o miejsce w kadrze.

Nikolaj Nikolow urodził się w 1986 roku w Karnobat. Jest środkowym bloku Lukoila Neftochimik, nowego mistrza Bułgarii. Zawodnicy z Burgas przerwali hegemonię Lewskiego dopiero po dziewięciu latach. Mierzący 204 cm wzrostu Nikolow wybrany został najlepszym zawodnikiem finałowych spotkań.

 

Który mecz finałów ligi bułgarskiej był najtrudniejszy? 

Pierwsze spotkanie w Burgas. Wygraliśmy je dzięki przewadze psychologicznej nad rywalami. Wszystkie trzy spotkania z Lewskim nie były łatwe. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się wygrać i zdobyć tytuł .

 

Jaka jest recepta na sukces?

 

Myślę, że przede wszystkim jest to zespołowość. Między nami nie ma niepotrzebnych nerwów. W Lukoilu zebrał się bardzo dobry zespół siatkarzy, którzy mają jeden cel.

 

Wierzyliście w pokonanie Lewskiego?

 

Naturalnie. Jeśli mogliśmy wygrać dziesięć meczów z innymi zespołami to czemu nie z Lewskim. Byłoby nam bardzo ciężko grać z nimi jeśli nie wierzylibyśmy w zwycięstwo.

 

Nie macie jednak pewności, czy zagracie w Lidze Mistrzów?

 

Nie. Oczekujemy zaproszenia do uczestnictwa w Champions League. Mamy nadzieję, że je otrzymamy i zagramy w tych prestiżowych rozgrywkach.

 

Zostałeś powołany do kadry. Czy to rezygnacja Ewgenia Iwanowa ci pomogła?

 

Jestem dumny, że Martin Stoew wziął mnie do kadry. Mam nadzieję, że będę miał możliwość zagrać w Lidze Światowej. Na pozycji środkowego poza Iwanowem są jeszcze inni klasowi gracze, także nie będzie łatwo. Obecnie jestem w dobrej formie i zrobię wszystko aby prezentować poziom godny kadry narodowej. Mam dopiero 20 lat i myślę, że mam dużo czasu aby uczyć się od najlepszych.

 

Myślisz o wyjeździe zagranicę?

 

Nic do mnie nie dotarło w tej sprawie i jeśli coś się pojawi, to prędzej w klubie. Oczywiście chciałbym grać w najlepszej lidze świata czyli we Włoszech albo w równie silnej lidze rosyjskiej.

 

Czego jeszcze nie wiemy o Nikolaju Nikolowie?

 

Jestem normalnym facetem. W wolnym czasie lubię spotykać się z przyjaciółmi, słucham wielu rodzajów muzyki. Nie oglądam zbyt wielu filmów, nie mam hobby ani żadnego idola.

 

* Z zawodnikiem rozmawiał Ljubomir Todorow – Top Sport

* Tłumaczenie Anna Więcek – Strefa Siatkówki

źródło: Top Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved