Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Sordyl: Nie wyszło, ale gramy dalej

Mariusz Sordyl: Nie wyszło, ale gramy dalej

- Przegraliśmy po walce ze świetnie grającym rywalem. Co nie zmienia faktu, że nie tak miało być - mówi Mariusz Sordyl, asystent trenera PZU AZS Ireneusza Mazura. Akademicy po dwóch porażkach w Uranii z Jastrzębskim Węglem, są o krok od wyeliminowania w półfinale play-off PLS.

Zgadza się Pan, że w sprawie awansu PZU AZS do finału Polskiej Ligi Siatkówki jest już „pozamiatane”?

Maeiusz Sordyl: – Nie, dlaczego? Nie jesteśmy w komfortowej sytuacji, to prawda, ale gra się do trzech zwycięstw. A Jastrzębie na razie ma dwa zwycięstwa, więc – póki co – piłka nadal jest w grze. Oprócz samych wygranych za nimi może przemawiać to, że rozegrali w Olsztynie dwa bardzo dobre spotkania. Ja liczę jednak, że w Jastrzębiu postawimy im twardsze warunki w całym meczu, a nie tylko w pojedynczych setach. Oni są w komfortowej sytuacji, ale my w Jastrzębiu już wygrywaliśmy…

Czy tej wiary nie zabraknie zawodnikom?

Rozczarowanie po pierwszym meczu sprawiło, że w niedzielę chłopcy wyszli na boisko bardzo nabuzowani i żądni rewanżu. Niestety, starczyło tego tylko na dwa sety. Szkoda, że w tej drugiej partii zabrakło nam konsekwencji, bo przy prowadzeniu 2:0 w setach ten mecz mógł się potoczyć całkiem inaczej. A wracając do kwestii mobilizacji, nie dopuszczam do siebie myśli, że pojedziemy do Jastrzębia tylko po to, żeby po prostu rozegrać kolejne spotkanie. Chodzi o to, żeby zagrać tam dwa razy i wrócić jeszcze do Olsztyna.

A może prawda jest taka, że Olsztyn nie ma drużyny na finał ligi?

Mamy mnóstwo atutów, dzięki którym – przy naszej optymalnej grze – jesteśmy w stanie pokonać każdego rywala. Byle nie zejść poniżej 85 procent naszych możliwości. Bo jeśli tylko zagramy słabiej, to rywal to wykorzysta. Przy tak dobrze grającym Jastrzębiu nie można mu oddawać prezentów. W kluczowych momentach uciekło nam parę piłek i oni to wykorzystali. Bez litości.

Z Mariuszem Sordylem rozmawiał Piotr Sucharzewski (Gazeta Olsztyńska)

źródło: Gazeta Olsztyńska