Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Marco Bonitta: Będę uczył filozofii

Marco Bonitta: Będę uczył filozofii

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek, Marco Bonitta, bardzo intensywnie spędził ostatni weekend. Oglądał finałowe spotkania Pucharu Polski, odwiedził Szczyrk i SMS w Sosnowcu, odpowiadał również na niezliczone pytania.

– W Bielsku-Białej spotkał się pan z działaczami i trenerami klubów LSK. Po co?

Marco Bonitta: Żeby osiągnąć zaplanowane rezultaty z reprezentacją, trzeba zbudować dobre relacje z klubami. We Włoszech ta współpraca nie układała mi się najlepiej, w każdym razie nie ze wszystkimi działaczami. Nie zawsze była odpowiednia komunikacja. W pewnym stopniu spowodowane to było tym, że zanim objąłem kadrę Italii, pięć lat byłem trenerem klubowym. W Polsce nie prowadziłem żadnej ligowej drużyny. Liczę więc na dobrą wolę i porozumienie.– Jak wspomina pan początki swojej pracy jako trenera reprezentacji Włoch w 2001 roku? Jakie emocje panu wtedy towarzyszyły?

Marco Bonitta: To oczywiste, że dla każdego trenera prowadzenie kadry narodowej kraju, z którego się pochodzi to coś wyjątkowego, wielkie osiągnięcie. Doskonale pamiętam dwa pierwsze mecze, które rozegraliśmy przeciwko Bułgarii w Ferrarze i Pizie. Przez sześć lat nazbierało się tych spotkań chyba 285, z czego 60 procent to były zwycięstwa.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved