Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Liga światowa siatkarzy w Łodzi

Liga światowa siatkarzy w Łodzi

fot. archiwum

Dwa mecze tegorocznej Ligi Światowej siatkarzy odbędą się w Łodzi. 25 i 26 maja reprezentacja Polski pod "batutą" trenera Raula Lozano zmierzy się z kadrą Chin. Finał turnieju tych elitarnych rozgrywek - w katowickim Spodku.

– Sympatycy siatkówki, którzy dzwonili do naszej redakcji, mają żal do PZPS, że tym razem bilety sprzedawane są wyłącznie przez Internet…

 

Bogusław Adamski (sekretarz generalny PZPS): To było jedyne rozsądne rozwiązanie, aby ukrócić handlowanie biletami przez tzw. koników. Tacy ludzie robili na tym świetny interes. Teraz PZPS ma nad sprzedażą biletów kontrolę. Wiemy, kto je kupił. Pula biletów, którą dysponował PZPS rozeszła się niczym ciepłe bułeczki. Dla tych kibiców, którzy biletów nie kupili, mam dobrą wiadomość: od 28 kwietnia dodatkową liczbę kart wstępu na finał Światowej Ligi Siatkówki (w lipcu), również za pośrednictwem Internetu, rozprowadzać będzie nasz główny sponsor Polkomtel. 

– Dlaczego finał nie odbędzie się w Łodzi, która już wielokrotnie zdawała egzamin z organizacji imprez siatkarskich na światowym poziomie?

 

To była decyzja zarządu PZPS. Uważam, że słuszna. Łódzka Hala Sportowa nie spełnia warunków do przeprowadzenia, trwających przez kilka dni wielkich zawodów w piłce siatkowej. Brakuje w niej, zgodnej z międzynarodowymi wymogami, sali do przeprowadzenia treningów, nie ma też dostatecznej liczby szatni i wielu innych urządzeń.

 

W łódzkiej Hali Sportowej mogą się natomiast z powodzeniem odbywać siatkarskie dwumecze w ramach Ligi Światowej.

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved