Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Jadar Radom pozostaje z juniorami

Jadar Radom pozostaje z juniorami

Jeszcze niedawno prezes radomskiego Jadaru - Tadeusz Kupidura, chciał oddać w inne ręce drużyny młodzieżowe, prowadzone przez jego klub, w tym srebrnych medalistów mistrzostw Polski - juniorów. Na szczęście dla radomskiej siatkówki, znalazło się lepsze rozwiązanie.

Drużyny juniorskie w Radomiu prowadzone są bardzo prężnie. Młodzi siatkarze reprezentujący Jadar na arenie międzymiastowej spisują się fenomenalnie. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zabraniałby kontynuować karier tak zdolnym zawodnikom. Tymczasem w Radomiu było kompletnie na odwrót. Prezes klubu twierdził, że nie ma zamiaru wykładać swoich pieniędzy na całą sekcję siatkówki. Szukał bez skutku sponsora, który mógłby wspomóc Jadar. Dlatego właśnie drużyny juniorskie miały pójść pod młotek. Oczywiście kibicom siatkówki w Radomiu najbardziej żal było drużyny rezerw, która świetnie spisywała się w rozgrywkach II ligi mężczyzn, gdzie odpadła dopiero w półfinale grupowym. W drużynie tej występują głównie srebrni medaliści tegorocznych mistrzostw Polski juniorów. Kilku z nich ma duże szanse na to, aby w przyszłym sezonie „załapać się” do kadry pierwszej drużyny, albo już to zrobiło, jak chociażby Wojciech Żaliński, Damian Słomka, czy Jakub Bucki. Wyżej wymienieni, młodzi siatkarze, nie muszą obawiać się o swoją przyszłość w klubie, a Żaliński podpisał już nawet nowy kontrakt. Co jednak z pozostałymi juniorami? Daniel Górski był rezerwowym rozgrywającym, kiedy radomianie występowali w I lidze i wróżono mu, a nawet nadal wróży się, piękną przyszłość. Daniel ma bardzo dobre warunki fizyczne (197 cm wzrostu) i o rozgrywaniu wie wiele więcej, niż większość jego rówieśników. Marcin Szumielewicz to dobry materiał na świetnego atakującego, a mierzący 201 cm środkowy – Patryk Akala, już teraz jest graczem, który mógłby grać w I lidze. Drużyna kadetów co roku walczy o najwyższe cele. Ciężko jest jej jednak awansować do finałów mistrzostw Polski, ponieważ na jej drodze stoi często mocny MOS Wola Warszawa, czy stołeczne Metro. Jednak za kilka lat z tej drużyny kilku zawodników może pójść śladami Słomki, czy Żalińskiego i grać w pierwszej drużynie.

Na całe szczęście, ktoś w Radomiu poszedł po rozum do głowy i wszystkie drużyny młodzieżowe, łącznie z juniorami, zostają w Radomiu. Był pomysł, aby oddać je Politechnice Radomskiej, jednak ta nie byłaby w stanie ich utrzymać. Inna pogłoska mówiła, że niechciane drużyny przeniesione zostaną do Kielc, lub do Kozienic, jednak te plany również spaliły na panewce. Ostatecznie spółka Jadar Sport SA będzie prowadziła tylko drużynę zawodowców w PLS-ie, a stowarzyszenie Jadar będzie utrzymywało kadetów, juniorów i zespół drugoligowy. Według nieoficjalnych informacji, jednym ze sponsorów wspomagających drużynę rezerw, będzie ogólnopolskie biuro podróży Alfa Star. Miejmy nadzieję, że sprawy w Radomiu przyjmą korzystny obrót, i że kilku siatkarzy z tych drużyn, które przez jakiś czas były „sprawcą kłopotów”, w przyszłości zagra nie tylko w I lidze, ale i w reprezentacji Polski.Autor tekstu: Bartosz Biernacki (SportoweFakty.pl)

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved