Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Grzegorz Ryś dla Strefy Siatkówki

Grzegorz Ryś dla Strefy Siatkówki

Tegoroczny sezon będzie bardzo trudny dla mojej kadry. Weźmiemy udział w wielu imprezach międzynarodowych, a to wymagać będzie dużego zaangażowania. Naszym celem w tym sezonie jest mistrzostwo Afryki i awans do Igrzysk.

Rozpoczynamy tegoroczny sezon z pewnymi obawami. Przed nami naprawdę wiele imprez i musimy wykazać się naprawdę maksymalnym wkładem pracy zarówno przez zawodników jak i sztab szkoleniowy.

Naszymi najważniejszymi imprezami będą Liga Światowa (maj – czerwiec), następnie mistrzostwa Afryki (druga połowa września), jeśli je wygramy to później jeszcze Puchar Świata w Japonii w listopadzie. Tuż przed nim mamy w planach Igrzyska Krajów Arabskich. W styczniu 2008 zmierzymy się w kwalifikacjach do Igrzysk w Pekinie, które są dla nas nadrzędnym celem, a może pojechać na nie tylko jeden zespół z naszego kontynentu. Natłok imprez wymaga prowadzenia dwóch zespołów i tak też będą wyglądały przygotowania w tym sezonie.W składzie na Ligę Światową zaszły w tym roku pewne zmiany, jest kilku nowych zawodników. Nie ma Osamy Kemsan, Mahmouda El Koumy, Ahmeda Awada. Nasi nowy reprezentanci to Abdel Aziz, przyjmujący, który wraca do kadry po przerwie, Abdellatif, środkowy, Ahmed Kamal, drugi libero, Daboussi, bardzo dobry atakujący z kadry juniorów oraz Mansour, przyjmujący. Myślę, że w porównaniu z poprzednim sezonem nasz skład jest mocniejszy i bardziej wyrównany, aczkolwiek młodym zawodnikom wciąż brakuje ogrania z mocnymi zespołami.

Naszymi przeciwnikami w Lidze Światowej będą zespoły Kuby, Rosji i Serbii. Tak naprawdę trudno oczekiwać zwycięstw w tych meczach ponieważ zespoły te są po prostu lepsze od Egiptu. Ja osobiście spodziewam się, że w każdym meczu moi zawodnicy podejmą walkę, a jestem pewien, że każdy wygrany set będzie procentował w kolejnych turniejach.

Obecnie w Egipcie zakończyły się rozgrywki ligowe, mistrzem kraju został po raz kolejny zespół Al Ahly. Sezon ligowy był dla zawodników kadry bardzo wyczerpujący i w trakcie Ligi Światowej będę chciał dać odpocząć niektórym zawodnikom, szczególnie tym najstarszym. W kilku meczach nie zagrają. Najlepsze zespoły Afryki aktualnie rozgrywają turniej o klubowy Puchar Afryki w Nigrze. Praktycznie dopiero 5 maja będzie można rozpocząć przygotowania kadry do sezonu reprezentacyjnego. Czasu do pierwszego meczu World League z Kubą w Hawanie (25.05.) pozostaje niestety niewiele.

Liczę na to, iż mecze Ligi Światowej pozwolą nam na solidne przygotowanie zespołu do Mistrzostw Afryki. Zależy nam na grze w Pucharze Świata a tylko mistrz Afryki pojedzie do Japonii. Byłoby to bezcenne doświadczenie dla mojego zespołu. Najgroźniejszym rywalem będzie Tunezja, wymagający przeciwnik, z którym Egipt walczy o najwyższe lokaty od wielu lat. Nie wolno też lekceważyć Nigerii i Kamerunu. Są to zespoły nieobliczalne, aczkolwiek do ogrania. Nie ma co porównywać poziomu tych zespołów do Europy, ale by wygrać mistrzostwo Afryki czy awansować do Igrzysk trzeba naprawdę włożyć dużo pracy i wysiłku.

Cieszy mnie zaangażowanie zawodników w obserwowanych meczach ligowych oraz pewien postęp w realizacji zadań meczowych po solidnym przepracowaniu poprzedniego sezonu kadrowego. Na mistrzostwach świata w Japonii widać było walczący zespół i chciałbym to utrzymać w tym roku.

* Z Kairu dla Strefy Siatkówki – Grzegorz Ryś

* Notowała Anna Więcek

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved