Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > 20 setów na wyjazdach

20 setów na wyjazdach

Przygotowania świdnickiej Avii do półfinałowych spotkań fazy play-off o awans do Polskiej Ligi Siatkówki z Płomieniem Sosnowiec weszły w decydującą fazę. W ciągu pięciu tygodni zespół trenera Sławomira Czarneckiego ciężko trenował i rozgrywał mecze sparingowe.

Płomień ma ogromną halę. Nie mam na myśli trybun, lecz powierzchnię sportową. Podczas gry można ,,ganiać” za piłką po bokach. To nie to co w naszym obiekcie przy ul. Fabrycznej. Dlatego dwa razy w tygodniu ćwiczyliśmy grę obronną w świdnickiej Szkole Podstawowej nr 7, której wymiary odpowiadają sosnowieckiej – mówi Sławomir Czarnecki.

Sparingi graliśmy wyłącznie na wyjeździe. Rywalami byli ekstraligowcy Jadar Radom i Delecta Bydgoszcz. Rozegraliśmy łącznie 20 setów. Wszystko po to, żeby w sobotę i niedzielę Płomień nie był dla nas zespołem z innej planety – dodaje szkoleniowiec Avii.Najwyższą formę w okresie przygotowawczym osiągnęli Wojciech Pawłowski, Maciej Gorzkiewicz, Marcin Jarosz i Mariusz Kowalski. Wypadł z kadry po raz drugi w tym sezonie Marcin Ogonowski, który na środowym treningu po ataku Zbigniewa Żurka doznał złamania palca. Za każde zwycięstwo nad sosnowiczanami siatkarze Avii otrzymają ekstrapremie.

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved