Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Znakomita gra siatkarzy z Jastrzębia w Olsztynie

Znakomita gra siatkarzy z Jastrzębia w Olsztynie

Dlaczego Krzysztof Hołowczyc był w ostatnią niedzielę zasępiony, a także - jaki związek z sukcesami siatkarzy z Jastrzębia mają... kozacy?

Stawka półfinałowej rywalizacji play-off w ekstraklasie siatkarzy jest ogromna – zwycięzca będzie nie tylko co najmniej wicemistrzem Polski, ale zagwarantuje sobie prawo startu w Lidze Mistrzów!

Bełchatowska Skra wygrała Puchar Polski, jest też prawie pewna awansu do finału PLS. W tej sytuacji wicemistrz Polski ma pewne miejsce w LM. Wszystko wskazuje na to, że drugi rok z rzędu w finale zagrają siatkarze z Jastrzębia, którzy dwukrotnie na wyjeździe pokonali PZU AZS Olsztyn 3:1.W obu spotkaniach liderem naszego zespołu był Dawid Murek, który wrócił do wielkiej formy i w Olsztynie zagrał najlepsze mecze w sezonie. – Dawid zagrał wspaniale i nieraz powtarzam, że dla wielu polskich zawodników to jest wciąż Pan Murek – mówi Leszek Dejewski, drugi trener Jastrzębskiego. W Olsztynie równie dobrze grali Łukasz Kadziewicz (100 procent skuteczności w ataku w drugim meczu), Grzegorz Szymański (nie do zatrzymania w ataku) i Paweł Siezieniewski (niesamowite akcje w obronie, gracz meczu sobotniego).

Z trybun oba mecze oglądał znakomity rajdowiec Krzysztof Hołowczyc, wierny kibic olsztyńskiej drużyny. – Jeszcze przed meczem żartowaliśmy z Przemkiem Michalczykiem, że jeśli jest Hołowczyc to sukces mamy pewny. Bo jak on jest w hali, to my w Olsztynie zawsze wygrywamy – wyjaśnia Jakub Bednaruk, drugi rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.

Bednaruk grał w Olsztynie krótko, ale przyniósł zespołowi szczęście. Jego nowa fryzura, trochę przypominająca kozackiego wojaka, przynosi szczęście. – Moimi przodkami faktycznie byli kozacy, duża część rodziny pochodzi z ukraińskich stepów. Tę fryzurę wymyśliłem, bo chciałem coś zmienić. Teraz dopóki będzie szło, nie mogę jej ruszać – śmieje się siatkarz.

Fachowcy są zaskoczeni sukcesami jastrzębian, którzy w rundzie zasadniczej grali przeciętnie. – Pokazaliśmy, że mamy charakter. Dogadaliśmy się w zespole, były męskie rozmowy i poskutkowało. Teraz się rozpędziliśmy i ciężko nas zatrzymać – dodaje Bednaruk.

Polska Liga Siatkówki w porozumieniu z telewizją Polsat, która transmituje wszystkie mecze półfinałowe, ustaliła wczoraj terminy kolejnych spotkań w Jastrzębiu. Najbliższe odbędzie się w piątek (godz. 17). W razie wygranej olsztynian czwarty mecz jest zaplanowany na sobotę (godz. 15). Transmisja w TV4 i Polsat Sport.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved