Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Polacy zakończyli swoje występy w Serie A

Polacy zakończyli swoje występy w Serie A

Polacy grający w Serie A zakończyli już swoje występy. Jako ostatni z boiska zszedł Michał Winiarski, który ze swoją ekipą, po trzech zaciętych meczach, uległ Brebanca Cuneo.

Zawodnicy Trento przystąpili do meczu bardzo zmobilizowani. Przez niemal całą partię prowadzili 2-3 punktami. Jednakże przeciwnicy nie dawali za wygraną i w końcówce zdołali odrobić straty, zwyciężając 31:29. W kolejnym secie podopieczni trenera Lattariego nie popełnili błędu z poprzedniej partii. Na pierwszej przerwie technicznej mieli cztery punkty przewagi, na kolejnej już sześć. Do końca seta nie pozwolili sobie jej odebrać i pewnie zwyciężyli 25:22. Kolejnej partii zawodnicy Trento nie rozpoczęli dobrze. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili przegrywając 8:5. Ale był to tylko początek. Na kolejnej przegrywali już 16:10, by za chwilę tracić do przeciwnika już osiem punktów (21:13). Ostatecznie set zakończył się nokautem: 25:13. Ci, którzy liczyli, że Trento nie podniesie się po tak wysokiej porażce, zawiedli się. Zespół Winiarskiego od samego początku seta prowadził wyrównaną walkę, co chwila wychodząc na nie wielkie prowadzenie. Ostatecznie, głównie dzięki świetnej grze Winiarskiego, zdołali zwyciężyć 25:22, doprowadzając tym samym do kolejnego już w tym sezonie tie-breaka.

Początek „seta prawdy” należał do zespołu Polaka. Zawodnicy Trento szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę (6:4), ale równie szybko ją roztrwonili (6:7). Cuneo grało bardzo uważnie i spokojnie dowiozło trzypunktową przewagę do końca seta. Punkt na wagę awansu do półfinału zdobył po skutecznym ataku Giba.

Znakomicie swój pierwszy sezon w Serie A zakończył Michał Winiarski, którego bez wątpienia można uznać za najlepszego zawodnika meczu. Po raz kolejny przeciwnicy „męczyli” Polaka w przyjęciu i po raz kolejny Winiarski spisał się znakomicie: 71% skuteczności, w tym 55% przyjęcia idealnego. W trudnych momentach nasz reprezentant brał na swoje ramiona ciężar ataku: 63% jego ataków zakończyło się zdobyciem punktów. Polak był najlepiej punktującym zawodnikiem meczu. Dla swojej drużyny zdobył 23 punkty: 20 zdobyte atakiem, 3 zagrywką. MVP spotkania został libero Cuneo Daniele Vergnaghi.

Bre Banca Lannutti Cuneo – Itas Diatec Trentino 3:2

(31:29, 22:25, 25:13, 22:25, 15:12)

Bre Banca Lannutti Cuneo: Giba 17, Riad 8, Oro 6, Wijsmans 21, Omrcen 14, Coscione 4, Vergnaghi (L); Lasko 2, Curti 4, Abbadi 7, Rigoni oraz Rabezzana.

Itas Diatec Trentino: Heller 7, Nascimento 18, Winiarski 23, Hübner 12, Meoni, Gallotta 11, Bari (L); Mescoli, Nemec 1, Mlyakov, De Paola

Stan rywalizacji play-off: 2:1 dla Bre Banca Cuneo

Awans: Bre Banca Lannutti Cuneo