Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Marco Bonitta: Cele drużyny muszą być takie same jak moje

Marco Bonitta: Cele drużyny muszą być takie same jak moje

Podczas weekendu najlepsze żeńskie zespoły walczyły o Puchar Polski. W Bielsku-Białej zjawiło się wiele kadrowiczek. O pracę z reprezentacją i osobiste wrażenia z turnieju zapytaliśmy trenera reprezentacji seniorek, Marco Bonittę.

Jak ocenia Pan poziom turnieju?

Marco Bonitta: Ciągle się spodziewam, że dzisiaj (w sobotę – przyp. red.) poziom zawodów będzie znacznie wyższy, jako że wczoraj byłem trochę zawiedziony. Szczególnie liczę na to, że w drugim półfinale i podczas finału zobaczymy lepszą siatkówkę niż do tej pory.Czy potrafi Pan powiedzieć czego brakuje jeszcze Lidze Siatkówki Kobiet, aby doścignąć włoską Serie A?

To co widać na pierwszy rzut oka, to nieco niższy poziom zawodniczek zagranicznych. Do tego dodałbym za mało ogrania na boiskach europejskich.

Jak Pana zdaniem prezentują się kadrowiczki? Może jest Pan zawiedziony czyjąś postawą, albo ktoś „nowy” wpadł Panu w oko?

Nie mogę nikogo szczegółowo ocenić po tak krótkim czasie jak dzień, czy półtora. Mniej więcej tego się spodziewałem, żadnej niespodzianki nie było.

Większość powołanych zawodniczek występuje w LSK. W jaki sposób nastąpiła selekcja? Czy duży wpływ na pańskie decyzje miała Magdalena Śliwa?

Naturalnie. Magda jest moją asystentką i rozmawiamy codziennie, to należy do jej obowiązków, żeby się ze mną kontaktować. Podkreślę jeszcze raz, że to jest kadra na Montreux. Więcej na pewno zobaczymy w późniejszym czasie.

Jak zareagował Pan na decyzję Anny Barańskiej?

Żadnej reakcji nie było. Przyjąłem jej rezygnację do wiadomości. Widziałem dla niej pewne możliwości, ale ona nie podjęła się ich wykonywania.

A czy nie boi się Pan, że inne zawodniczki zachowają się podobnie?

Dlaczego mam się obawiać? Jeśli zawodniczka nie czuje wewnątrz siebie potrzeby walki o najwyższe cele, to lepiej żeby została w domu.

Jakie są cele kadry na nadchodzący sezon?

Mam swój plan w głowie, ale po rozmowie z dziewczynami razem ustalimy cel, bo cele drużyny muszą być takie same jak moje. Tak, że jest za wcześnie, żeby mówić o moich celach, a nasze cele będą wyznaczone nieco później.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved