Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Arkas Spor Izmir mistrzem Turcji

Arkas Spor Izmir mistrzem Turcji

Arkas Spor Izmir zdobył mistrzostwo Turcji w piłce siatkowej sezonu 2006/2007. Arkas przegrał tylko jeden mecz w mistrzostwach Turcji w tym roku. Dla klubu z Izmiru jest to drugi tytuł mistrzowski z rzędu.

Arkas Spor wygrał końcową stawkę z ośmioma najlepszymi zespołami. W turnieju Final Four Arkas nie przegrał ani jednego meczu. Najlepszym zawodnikiem turnieju Final Four został Paul Duerden, najlepszy gracz mistrzowskiej drużyny.

Końcowa klasyfikacja Final Four:

1. Arkas Spor Izmir      6 6 pkt.
2. B.Sehir Bld Istanbul  6 4
3. Fenerbahce Istanbul   6 2
4. Halkbank Ankara       6 0

Turecka liga posiada odmienny system rozgrywek w porównaniu do innych europejskich krajów. W lidze jest 18 zespołów podzielonych na dwie grupy. Cztery najlepsze zespoły z każdej z tych grup uczestniczą w finałowej rundzie. Drużyny grają każda z każdą u siebie i na wyjeździe. Cztery najlepsze zespoły z finałowej rundy kwalifikują się do Final Four. Dwa turnieje finałowe wyłaniają zwycięzcę mistrzostw Turcji.

Jeszcze całkiem niedawno kibice w Polsce z zainteresowaniem śledzili rozgrywki nad Bosforem, bowiem w drużynie Halkbank Ankara grał Łukasz Żygadło (obecnie Dynamo Kaliningrad).

źródło: inf. własna, volleycountry.com