Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Amatorzy siatkówki z Nysy najlepsi

Amatorzy siatkówki z Nysy najlepsi

Dziewięć drużyn przystąpiło do turnieju o mistrzostwo Opolszczyzny w siatkówce amatorów. Zwyciężyła ekipa VOC Nysa. Zawody rozegrano w weekend w hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu.

Grano dwa sety do 20 punktów, więc możliwy był wynik remisowy w meczu. Przy jednakowej ilości punktów decydujące znaczenie miała liczba małych oczek.

Na parkiecie można było zobaczyć zawodników z ligową przeszłością, jak choćby Wojciecha Wolińskiego z Chemika Kędzierzyn czy Rafała Dymowskiego ze Stali Nysa.Z fazy grupowej do finału awansowały drużyny VOC i Komunalnik z Nysy oraz reprezentująca gospodarzy Dionizos Budwod Chemik. Niespodzianką było zajęcie dopiero trzeciej lokaty w swojej grupie przez ubiegłorocznych mistrzów województwa z Cargo Opole.

W pierwszym finałowym meczu VOC zremisował z Komunalnikiem 1:1 (17:20, 20:14). Podziałem punktów zakończyło się też starcie kędzierzynian z Komunalnikiem 1:1 (20:11, 14:20). W ostatnim pojedynku VOC Nysa pokonał Chemika Kędzierzyn-Koźle 2:0 (20:18, 20:14) i zapewnił sobie zwycięstwo w turnieju. Drugie miejsce przypadło Komunalnikowi, a trzecie Chemikowi.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved