Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wysokich lotów Orła ciąg dalszy

Wysokich lotów Orła ciąg dalszy

Międzyrzeczanie zostali sprawcami największej niespodzianki w pierwszej grupie II ligi mężczyzn i także w niedzielę pokonali zawodników z Pomorza tym razem w stosunku 3:1.

W porównaniu do meczu sobotniego w szeregach gości nastąpił wymuszona zmiana w pierwszej szóstce. Kontuzjowanego dzień wcześniej Adama Miotoka zastąpił Michał Pałubicki.

W inauguracyjnej partii pierwszy punkt zdobył kapitan gości Maciej Smoktunowicz. Do stanu po 4 walka toczyła się punkt za punkt. Sytuacja uległa zmianie, gdy w polu serwisowym stanął Smoktunowicz. To własne dzięki jego trudnym technicznie zagrywkom gdańszczanie zdołali odskoczyć na dwa punkty. Ważne oczka zdobył atakujący gości Piotr Frąckiewicz i to goście prowadzili już 10:7. W tym momencie na zagrywce pojawił się Michał Jakubczak. Jego kąśliwe spowodowały sporo zamieszania w szeregach przyjmujących gości i chwilę później było już po 11.Od stanu po 13 nastąpił wyraźny odjazd gości. Międzyrzeczanie mięli wyraźne problemy ze sforsowaniem szczelnego bloki gości, kilka ważnych punktów zdobył bezpośrednio z zagrywki Piotr Frąckiewicz i gdańszczanie wyszli na prowadzenie 20:14. Tak wypracowaną przewagę goście utrzymali końca partii, a seta zakończył asem serwisowym Andrzej Skórski (25:19)

Druga odsłona była wyrównana do stanu 4:4. W tym momencie na zagrywkę udał się atakujący gospodarzy Wojciech Wesołowski z którego trudnymi zagrywkami kompletnie nie radzili sobie przyjmujący z Gdańska i chwilę później było już 12:5. W międzyczasie trener Jacek Łapiński dokonał zmiany rozgrywającego i w miejsce Bartłomieja Szczypczyka pojawił się Tomasz Kołakowski. Roszada ta nie zmieniła obrazu gry, bowiem to gospodarze nadawali tempo w tym secie. Skutecznie w bloku spisywał się Marcin Karbowiak, w ataku brylowali Wojciech Janas oraz Michał Pajor i to Orzeł osiągnął kilkupunktową przewagę, którą bezpiecznie dowiózł do końca, wygrywając ostatecznie 25:19.

W partii trzeciej już od początku ton rywalizacji nadawali gospodarze. Rozgrywający Orła Grzegorz Pająk grał szybsze piłki a mając przed sobą najczęściej pojedynczy blok ze zdobywaniem kolejnych punktów nie mięli problemów Wojciech Janas, Wojciech Wesołowski oraz Michał Jakubczak. Tymczasem goście mięli wyraźne problemy ze skończeniem ataku, do tego popełniali wiele błędów w polu serwisowym i Orzeł w tej partii osiągnął dużą przewagę (18:8). Tak wypracowanej zaliczki punktowej gospodarze nie pozwolili sobie odebrać i ostatecznie tego seta zakończył atakiem Wojciech Janas (25:18).

W czwartym secie pierwszy punkt zdobył Krzysztof Piaseczny. Przy stanie 2:2 dwa oczka bezpośrednio z zagrywki zdobył Grzegorz Pająk, ważne punkty dołożył Wojciech Janas i to Orzeł wyszedł na prowadzenie 6:3. Chwilę później kolejno Piotr Frąckiewicz oraz Michał Pałubicki nadziali się na pojedynczy blok Marcina Karbowiaka i zrobiło się 10:5. Trener gości starał się zmienić obraz gry desygnując do gry nominalnie drugiego rozgrywającego Tomasza Kołakowskiego oraz Tomasza Deptułę, jednak roszady te nie przyniosły zmian w obrazie gry. Rozpędzeni zawodnicy z Międzyrzecza grali w dobrze w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. W szeregach gdańszczan mnożyły się błędy własne, z kolei po drugiej stronie siatki kilka ważnych piłek podbił libero Orła Patryk Kabziński. Gospodarze sukcesywnie powiększali przewagę (19:9). Tak wypracowaną zaliczkę punktową międzyrzeczanie bezpiecznie dowieźli do końca, a ostatni punkt w secie i meczu zdobył Wojciech Wesołowski (25:15). Po końcowym gwizdku sędziego na parkiet wybiegli kibice z Międzyrzecza, którzy wraz z zawodnikami odtańczyli szalony taniec radości.

Kolejnym przeciwnikiem Orła będzie MOS Będzin z którym pierwsze spotkania międzyrzeczanie rozegrają 5 i 6 maja.

MOW Orzeł – GTS Gdańsk 3:1

(19:25, 25:19, 25:18. 25:16)

stan rywalizacji play-off: 3:1 dla Orła

Awans: Orzeł Międzyrzecz

Składy:

MOW Orzeł: Pająk, Pajor, Janas, Jakubczak, Wesołowski, Karbowiak, Kabziński (l) oraz Sikora, Antczak, Kawczak

GTS Gdańsk: Smoktunowicz, Szczypczyk, Pałubicki, Piaseczny, Frąckiewicz, Skórski, Rudziński (l) oraz Deptuła, Kołakowski, Nowotczyński