Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > M. Niemczyk: W Winiarach nie ma słabych zawodniczek

M. Niemczyk: W Winiarach nie ma słabych zawodniczek

Po pierwszym meczu półfinałowym turnieju Pucharu Polski, Małgorzata Niemczyk podzieliła się ze Strefą Siatkówki swoimi przemyśleniami na temat postawy zespołu Winiar Kalisz oraz poziomu rywalizacji ośmiu czołowych ekip LSK w stolicy Podbeskidzia.

Jak ocenia Pani poziom turnieju finałowego Pucharu Polski?

Małgorzata Niemczyk: Dla mnie stoi on na bardzo wysokim poziomie. Po ćwierćfinałach można było się spodziewać, że drużyny z czołówki tabeli, powinny bez problemu pokonać inne zespoły. Już mamy pierwszą niespodziankę, Muszyna pokonała Bydgoszcz, na którą stawiało wiele osób. Mój zespół, Gedania Gdańsk, o mały włos nie sprawił niespodzianki. Te mecze, które były rozegrane w piątek, nie były meczami do »jednej bramki«. Myślę, ze te spotkania mogły podobać się kibicom, ponieważ nie zakończyły się w trzech setach do 17 w każdym. Dobry poziom na tym turnieju prezentują Winiary Kalisz. Pytanie czy utrzymają go do końca, czy ktoś zagrozi im w zdobyciu Pucharu Polski…Wraz z koleżankami z Gedanii napsuła Pani trochę krwii podopiecznym Igora Prielożnego w LSK…

Winiary w tym sezonie są poza zasięgiem. Tylko nam udało się z nimi wygrać, 3:2 w Gdańsku. Byłyśmy blisko wygranej w Kaliszu. Mogę powiedzieć, że dobrze gra mi się przeciwko temu zespołowi. Ta drużyna mi »siedzi«. Są to na pewno inne zawodniczki, niż te z którymi grałam będąc w Kaliszu, ale ten styl gry mi odpowiada, natomiast inne zespoły w lidze nie potrafią sobie z nimi poradzić. Na dzień dzisiejszy na zwycięzcę typowałabym Winiary.

Skąd bierze się ta siła Winiar?

Tam nie ma słabych zawodniczek, z błędami technicznymi w wyszkoleniu, które trzeba by było kryć taktyką czy sposobem gry. Tam każda zawodniczka potrafi przyjąć, zaasekurować. Widzi co się dzieje po drugiej stronie siatki.

Rozmawiała: Marzena Czernek

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved