Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sprawdzała się kadra juniorek

Sprawdzała się kadra juniorek

Od 23 do 27 maja w Spale odbędzie się turniej eliminacyjny do mistrzostw świata w siatkówce juniorek z udziałem Polski, Ukrainy, Serbii, Finlandii i Rumunii. Awans uzyska jeden zespół.

Wczoraj i dzisiaj kadra Andrzeja Urbańskiego rozegrała dwa kontrolne mecze. Najpierw przegrała w Krakowie 0:3 z Wisłą Enionem, a następnie w Sosnowcu w takim samym stosunku pokonała ten zespół. Na boisku swoje umiejętności zaprezentowała asystentka Marco Bonitty Magdalena Śliwa. Trener reprezentacji był obecny w Sosnowcu.

Marco Bonitta zobaczył naszą najzdolniejszą młodzież – powiedział Andrzej Urbański. – Zwiedził obiekty szkolne, zapoznał się ze szkoleniem. W pierwszym meczu mogła zagrać Marta Haładyn, którą Andrzej Urbański zabrał prosto do Krakowa z Bielska Białej, gdzie zawodniczka ta grała w Pucharze Polski w barwach swego klubu Dialogu Gwardii Wrocław. W sobotę mogły już wystąpić Berenika Tomsia i Natalia Nuszel (obie Energa Gedania Gdańsk).Można powiedzieć, że w drugim meczu wystąpiła prawie cała reprezentacja – mówi Andrzej Urbański. – Zabrakło praktycznie tylko Eweliny Sieczki z Dąbrowy Górniczej. Zawodniczka ta ma obowiązki wobec klubu w I lidze. W każdym razie szczególnie w sobotę była doskonała okazja, żeby zgrać zespół.

Reprezentacja Polski juniorek zagra w maju kontrolne mecze z Chinami w Dąbrowie Górniczej (10), Zawierciu (11), Włoszczowej (13) i Ogrodzieńcu (14).

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved