Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Winiary Kalisz w finale

PP: Winiary Kalisz w finale

Siatkarki Winiar Kalisz, pewnie i bez większych problemów, pokonały dziś Muszyniankę-Fakro Muszyna. Triumf w trzech setach zapewnił kaliszankom grę w jutrzejszym meczu finałowym.

Na początku spotkania toczyła się walka punkt za punkt, jednak na pierwszą przerwę techniczną, z jednym „oczkiem” prowadzenia zszedł zespół Winiar. Po wznowieniu gry podopieczne Igora Prielożnego, po blokach Eleonory Dziękiewicz na Marlenie Mieszale oraz Natalii Bamber, odskoczyły na trzy punkty. Niekorzystny obrót spraw zmusił Bogdana Serwińskiego do zmiany – za słabo spisującą się Annę Rybaczewską, na boisku pojawiła się Dominika Sieradzan (17:14). Okazał się to skuteczny manewr, gdyż „mineralne” dzięki zagrywce swojej rezerwowej przyjmującej powoli zaczęły odrabiać straty. Wkrótce na tablicy wyników pojawił się remis 18:18, do czego blokiem przyczyniły się Ewa Cabajewska i Marlena Mieszała. W końcówce, toczyła się zacięta walka, jednak ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały kaliszanki. W ostatniej akcji Milada Spalova zablokowała Dorotę Pykosz i set zakończył się zwycięstwem Winiar 25:20.

Druga partia rozpoczęła sie od dobrej postawy kaliszanek. Ich przewaga po pierwszej przerwie technicznej (8:5) zaczęła gwałtownie wzrastać. Podopieczne trenera Serwińskiego nie potrafiły w żaden sposób przeciwstawić się „naporowi” rywalek (11:5), które, po dwóch asach Anny Barańskiej, prowadziły aż dwunastoma punktami (21:9) Tylko jakiś cud mógł odebrać liderkom LSK zwycięstwo w tej partii. Ostatecznie partia zakończyła ogromną porażką mistrzyń Polski 25:10.

Trzecia odsłona spotkania, rozpoczęła się od prowadzenia Winiar 4:2, a trener Serwiński bardzo wcześnie musiał prosić o pierwszą przerwę dla swojego zespołu (6:3). Jego podopieczne bardzo słabo spisywały się w przyjęciu. Coraz więcej piłek w ataku Magda Godos kierowała w kierunku Woźniakowskiej. Po stronie Muszynianki pojedyncze punkty zdobywały Rybaczewska oraz Dorota Pykosz. Przewaga kaliszanek oscylowała na granicy dwóch punktów. W końcówce grę Winiar na skrzydłach „ciągnęła” Anna Barańska. W pewnym momencie przewaga kaliszanek stopniała do zaledwie jednego „oczka”, jednak kontunuowały one swoją pewną grę i ostatecznie zwyciężyły 25:21, a w całym spotkaniu 3:0.