Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Zwycięski Mostostal

PLS: Zwycięski Mostostal

Jadar Sport Radom przegrał dzisiaj pierwszy mecz z Mostostalem-Azoty Kędzierzyn-Koźle. Obie ekipy walczą o 5. miejsce w tabeli a rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Pierwszy set tego spotkania zdominowała drużyna Mostostalu, która po nieudanej zagrywce Maciończyka zdobyła pierwszy punkt. Jadar od samego początku grał niepewnie i po ładnych akcjach gości przegrywał 0:4. Na pierwszą przerwę techniczną goście schodzili prowadząc 8:3, w ich drużynie brylowali Jarosz na zagrywce i Zapletal na rozegraniu. Po przerwie gospodarze zaczęli spisywać się trochę lepiej – niezłą formę prezentowali Pęcherz i Terlecki, jednak Mostostal cały czas kontrolował sytuację. Przy stanie 12:6 dla gości o czas poprosił szkoleniowiec Jadaru Dariusz Luks. Później gra się trochę wyrównała, ale kędzierzynianie nic nie tracili ze swojej sporej przewagi i na drugą przerwę techniczna zeszli prowadząc 16:9. Z biegiem czasu radomscy zawodnicy zaczęli coraz lepiej atakować, ale zepsute zagrywki nie pozwalały im dogonić Mostostalu. Przy wyniku 21:13 drugi czas wziął dla swojej drużyny trener Luks. Mimo ambitnych prób Jadaru, set ostatecznie zakończył się zasłużonym zwycięstwem gości 25:17.

Do drugiej partii radomianie przystąpili bardzo zdeterminowani i prowadzili już o wiele bardziej wyrównaną walkę niż w pierwszym secie. Dzięki temu na pierwszą przerwę techniczną Jadar zszedł prowadząc 8:5. Szczególnie dobrze w drużynie gospodarzy spisywali się Pęcherz, Soonias i Kocik, którzy byli motorami napędowymi swojego zespołu. Zaskoczeni takim stanem rzeczy kędzierzynianie, zaczęli popełniać seryjne błędy. Przy stanie 12:9 dla radomian, o czas poprosił trener gości Andrzej Kubacki. Mostostal zaczął wtedy mozolnie odrabiać straty, więc przy wyniku 14:12 dla Jadaru, czasem odpowiedział tym razem trener Luks. Na drugą przerwę techniczną drużyny zeszły przy prowadzeniu 16:12 radomskiego zespołu, który później jeszcze powiększył swoje prowadzenie, dlatego przy stanie 20:15 o drugi czas poprosił szkoleniowiec kędzierzynian Andrzej Kubacki. Nic to jednak nie dało, bo radomianie kontynuowali świetną grę i ostatecznie zwyciężyli seta 25:17.

Przed trzecią partią w obu zespołach panowała ogromna mobilizacja, co przełożyło się na bardzo wyrównaną grę na parkiecie – punkt za punkt. Na pierwszą przerwę techniczną drużyny schodziły przy prowadzeniu Mostostalu 8:6, który miał odrobinę więcej szczęścia. Po przerwie jednak, coraz większą przewagę zaczęli osiągać kędzierzynianie, dlatego przy wyniku 11:6 dla gości, trener gospodarzy poprosił o czas. Niewiele to zmieniło, bo na drugą przerwę techniczną, goście schodzili prowadząc 16:10. W drużynie Jadaru dwoił się i troił młody Wojciech Żaliński, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, ale sam nie był w stanie wiele zdziałać. Dzięki bardzo dobrej grze Marcina Nowaka i Jakuba Jarosza goście stale powiększali przewagę i wygrali ostatecznie całego seta 25:17.

Czwarta partia rozpoczęła się od prowadzenia gości 2:0. Jadar jednak za wszelką cenę nie chciał pozwolić, by Mostostal odskoczył na większą liczbę oczek i skrzętnie zdobywał kolejne punkty, doprowadzając między innymi do wyniku 3:4 i 5:5. Na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły przy prowadzeniu gości 8:6. W dalszej części seta przewagę zaczęli powiększać gracze Mostostalu, dlatego przy stanie 15:11 trener Luks poprosił o czas. Nie dało to jednak żadnych efektów, bo na drugą przerwę techniczną goście, schodzili prowadząc 16:11. W dalszej części partii Jadar zdołał się jeszcze zmobilizować i zmniejszyć przewagę kędzierzynian. Za sprawą świetnej gry Sebastiana Pęcherza zrobiło się już tylko 17:19. Wtedy jednak Mostostal znów zaczął uzyskiwać przewagę – 21:18. W dalszej części seta, byliśmy świadkami wyrównanej gry punkt za punkt, ostatecznie jednak, zasłużenie zwyciężyli goście 25:23 i cały mecz 3:1.

Najważniejsze jest zwycięstwo, ale z tych meczów mój zespół także wynosi doświadczenie – mówi Andrzej Kubacki, trener Mostostalu-Azoty. – Dziś poza pierwszym setem, graliśmy zagrywką taktyczną. Dobry blok i obrona przesądziły o naszym zwycięstwie. Chłopcy zobaczyli, że nie zawsze trzeba mocno serwować i przy okazji psuć 20-30 zagrywek w meczu.